میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی کتاب

کتابها نه فقط مرکبی بر کاغذند ، بلکه گویندگانی هستند که با شنونده خود سخن میگویند.

خدمت همه دوستای خوبم سلامRose

از همه دوستانی که به کتاب خوندن علاقه دارند و واسه این کار وقت میذارن،خواهش میکنم عنوان کتابهایی که مطالعه میکنند و فکر میکنن بقیه دوستان هم از خوندن اون لذت خواهند برد، تو این تاپیک قید کنن!

البته با ذکر نام نویسنده ، انتشارات و...

با سپاس - پاییز
عنوان کتاب : لطفا گوسفند نباشید

نویسنده : محمود نامنی

موضوع: خودشناسی

چاپ کتاب تا سال 87 :چاپ29

تعداد صفحات:672

کتاب خوبیه من تابستون مطالعه کردم.خوشم اومد، ایشالا که شما هم خوشتون میادRose

با سپاس - پاییز
به بهشت نمیروم اگر مادرم آنجا نباشد.

" زنده یاد حسین پناهی"
 سپاس شده توسط Oranus ، hadi ، pari ، mokhtari ، یاس سپید ، امیر ، arash_65 ، shaparak ، فهیمه
اره واقعا . كتاب خوبيه .

بیشتر انسانها، زمانی ناامید می شوند که چیزی به موفقیت آنها باقی نمانده است...
 سپاس شده توسط پاییز
منم مطالعه اش کردم وخیلی سعی کردم که تو سایت بزارمش تا دیگر دوستان هم مطالعه کنن ولی به دلیل حجم بالا متاسفانه نتونستم تو سایت قرارش بدم وبه دوستان توصیه میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنن
ممنونRose
خدایا
همه دنیا بخواد و تو بگی نه / نخواد و تو بگی آره ، تمومه
همین که اول و آخر تو هستی / به محتاج تو محتاجی حرومه . . .
 سپاس شده توسط hadi ، پاییز
(13-آذر-1390، 01:02 صبح)یاس سپید نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*منم مطالعه اش کردم وخیلی سعی کردم که تو سایت بزارمش تا دیگر دوستان هم مطالعه کنن ولی به دلیل حجم بالا متاسفانه نتونستم تو سایت قرارش بدم وبه دوستان توصیه میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنن
ممنونRose
بله خانم یاس سپید این کتاب رو یکی دو ماه پیش بهم ارسال کردن ولی یادم رفته بودBlush بزودی می زارمشRose
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط پاییز
خدمت همه دوستای خوبم سلام و وقت به خیرRose

عنوان کتاب : دو قرن سکوت

نویسنده : عبدالحسین زرین کوب

موضوع : سرگذشت حوادث و اوضاع تاریخی ایران در دو قرن اول اسلام

چاپ : 22(سال 89شمسی)

تعداد صفحات : 372ص

من در حال مطالعش هستم ( البته به تاریخ علاقه ای ندارم ، ولی به توصیه یک دوست مشتاق به مطالعش شدم)

امیدوارم دوستای تاریخ دوست از خوندنش لذت ببرنRose

با سپاس - پاییز
به بهشت نمیروم اگر مادرم آنجا نباشد.

" زنده یاد حسین پناهی"
 سپاس شده توسط Oranus ، hadi ، mokhtari ، *maryam ، rend4rend ، shaparak
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط پاییز ، اتنا ، سمیراجون
(17-آذر-1390، 12:55 عصر)پاییز نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خدمت همه دوستای خوبم سلام و وقت به خیرRose

عنوان کتاب : دو قرن سکوت

نویسنده : عبدالحسین زرین کوب

موضوع : سرگذشت حوادث و اوضاع تاریخی ایران در دو قرن اول اسلام

چاپ : 22(سال 89شمسی)

تعداد صفحات : 372ص

من در حال مطالعش هستم ( البته به تاریخ علاقه ای ندارم ، ولی به توصیه یک دوست مشتاق به مطالعش شدم)

امیدوارم دوستای تاریخ دوست از خوندنش لذت ببرنRose

با سپاس - پاییز

من توصیه میکنم به همه ی دوستان این کتابو بخونن. در صفحات هفتاد تا صدش فک کنم درباره ی مختار هم بحث میشه. دکتر زرین کوب واسه این کتاب سنگ تموم گذاشته بودن. یادمان باشد برای اینکه فردا را بدانیم باید دیروز را بخوانیم...
درود بر شما.... Rose
من و تو هردومان از جنس پروازیم،بی پروای عشقیم و هم آوازیم،هم دردیم، هنرمندیم،
ولی این اوجها واهی است...و باور کن هنر در اوج ماندن نیست؛
هنر در اوج راندن هاست؛
کنون لبخند را دریاب که اوج راستین در ماست؛
که آغاز جهان را انفجاری نیست،که لبخندی است بس زیبا......

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

سپاس شده توسط پاییز ، hadi
(12-آذر-1390، 01:08 عصر)پاییز نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*کتابها نه فقط مرکبی بر کاغذند ، بلکه گویندگانی هستند که با شنونده خود سخن میگویند.

خدمت همه دوستای خوبم سلامRose

از همه دوستانی که به کتاب خوندن علاقه دارند و واسه این کار وقت میذارن،خواهش میکنم عنوان کتابهایی که مطالعه میکنند و فکر میکنن بقیه دوستان هم از خوندن اون لذت خواهند برد، تو این تاپیک قید کنن!

البته با ذکر نام نویسنده ، انتشارات و...

با سپاس - پاییز
عنوان کتاب : لطفا گوسفند نباشید

نویسنده : محمود نامنی

موضوع: خودشناسی

چاپ کتاب تا سال 87 :چاپ29

تعداد صفحات:672

کتاب خوبیه من تابستون مطالعه کردم.خوشم اومد، ایشالا که شما هم خوشتون میادRose

با سپاس - پاییز

آره منم داشتمش ولی قبل از اینکه بخونمش نمیدونم کی بلندش کرد؟ Dodgy
Many People lose the small joys, in hope for big happiness

Pearl S. Buck
 سپاس شده توسط پاییز
تجربه‌هاي سدونا

نام اصلي: Signs and wonders

نويسنده: آلبرت كلايتون گالدن

مترجم : آيسل برزگر

موضوع:عرفان مسيحي . زندگي معنوي

با مقدمه ي پائولو کوئلیو

اين کتاب ميگه که همه اتفاقات توي دنیا پیامي از سوی خداست که اگه خوب اين علائم رو درك كنيم می تونم بهترين انتخابارو توي زندگي داشته باشيم.اميدوارم بعد خوندن اين كتاب ياد بگيريم كه چطور توانایی درک این علائم و نشانه ها رو پيدا كنيم و اگه لازم باشه تغییر کنيم و فكرمون تغيير كنه

خدای زرتشت بخشایشگر و پر جوشش است پس از کسی که می‌بخشد، نباید ترسید، تنها چیزی که باید از آن ترسید همان «ترس» است...
زرتشت

سپاس شده توسط 88hadis ، پاییز ، salar ، hadi
"یا رفیق"

*گرم شو از مهر، وز کین سرد باش/چون مه و خورشید جوانمرد باش*

عنوان کتاب : جوانمرد نام دیگر تو

نویسنده : عرفان نظر آهاری

موضوع: قطعه های ادبی-قرن 14

تعداد صفحات:64 ص، مصور

چاپ ششم-89

انتشارات صابرین

برنده لوح سپاس از جایزه ادبی جعفر پایور

*جوانمردا!
چندان که توانی از مال و جاه و از قلم و زبان از هیچ کس دریغ مدار که وقت آید که خواهی خیری کنی و نتوانی.*

«جوانمرد نام دیگر تو» از 40 روایت باز آفریده از زندگی شیخ ابوالحسن خرقانی تشکیل شده. اما در آن اشاره‌ای به نام خرقانی نشده، به این دلیل که ما معتقدیم این راه و رسم زندگی تمام جوانمردان تاریخ است و نه تنها شیخ خرقان. این شاعر و نویسنده به بیان اهمیت سر سلسله فتیان، مولا علی(ع) در میان جوانمردان تاریخ پرداخت و گفت: در ادامه پژوهش درباره تاریخ جوانمردی در ایران و اسلام، به شیخ‌ابوالحسن خرقانی برخوردم؛ مردی ساده و اهل کشت و کار که با دسترنج خود زندگی می‌کرد و اهل علم رسمی نبود، اما با مکارم انسانی آشنا بود و می‌گفت: طعام و شراب جوانمردان دوستی با خداست.
نظرآهاری با ذکر پاره‌ای دیگر از باورهای شیخ خرقانی، یادآور شد: شیخ خرقانی معتقد بود که خشنودی خداوند از هرچیز دیگر در این جهان، برتر و والاتر است. او هر کس را که در خانه‌اش را می‌کوفت، آب و نان می‌داد و بر این باور بود که "هر که بر خان پروردگار به جان ارزد، بی‌شک برخوان بوالحسن به نان ارزد."

*هزاران معجزه میان آسمان و زمین معطل است. دستی باید تا معجزه‏ها را فرود آورد و آن دست جوانمرد است.*

شیخ ابوالحسن خرقانی,شاید تا به حال اسم این عارف بزرگ به گوشتان نخورده باشد. خانم نظر آهاری این کتاب را برای ما به زبان ساده طوری نوشته اند که ما هم سر در بر بیاوریم و این عارف بزرگ را بشناسیم. و از زبان خودشون:
این چهل روایت اما, چهل واگویه است از آنچه درباره‏ی شیخ آمده است. در "نورالعلوم" و در "تذکره‏الاولیا". چهل روایت از جوانمردی. که جوانمرد نام دیگر اوست. نام دیگر شیخ ابوالحسن خرقانی.

دوستان من این کتاب رو تا به حال چند بار خوندم، من که خیلی دوسش دارم. امیدوارم شما هم بخونید و خوشتون بیاد!
کوتاه ترین دعا برای بزرگترین آرزو:

**اللهم عجل
لولیک الفرج**
 سپاس شده توسط hadi ، پاییز