میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

منابع

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما وهمکارانتان با توجه به اینکه بعضثی از منابع اعلام شده ی ارشد فناوری اطلاعات سلامت انگلیسی هستند و ترجمه ی فارسی ندارند

از کدام کتابهای فارسی می توانیم استفاده کنیم لطفا مارا در این زمینه راهنمایی کنید با تشکر
سلام
نمیشه گفت بعضی از منابع انگلیسی هستند،تقریبا تمامی منابع اعلام شده انگلیسی هستند.
راستش من هم مثل شما دانشجو هستم وشدیدا دنبال ترجمه های این کتابا و اطلاع دقیقی ندارم.
باید منتظر شد تا ببینیم اساتید چه کتابایی رو به عنوان معادل این کتابای مرجع معرفی می کنند.
البته شما فعلا می توانید همان منابع رشته مدارک پزشکی واسه ارشد رو مطالعه کنید.
یه نکته هم این که کسایی که امسال واسه این رشته در کنکور ارشد شرکت خواهند کرد قربانی خواهند شد.
این هم ضعف مدیریتی آموزش وزارت بهداشت هست که دانشجویان رو اصلا در نظر نمی گیرن.
در صورت اطلاعات جدید حتما در انجمن گذاشته خواهد شد.
فعلا همان منابع کارشناسی ارشد مدارک بهترین منابع هستند.
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط محمدحسین
(28-بهمن-1389، 11:15 صبح)ebimedic نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما وهمکارانتان با توجه به اینکه بعضثی از منابع اعلام شده ی ارشد فناوری اطلاعات سلامت انگلیسی هستند و ترجمه ی فارسی ندارند

از کدام کتابهای فارسی می توانیم استفاده کنیم لطفا مارا در این زمینه راهنمایی کنید با تشکر

باید خدمت شما دوست عزیزم بگم که اساتیدی که سوالات رو طراحی می کنند اغلب سوالات رو از کتاب هایی که خودشون عرضه کردند میارن. برای همین من هم به شما پیشنهاد می کنم هر کتابی که اساتیدی مثل صفدری ، مقدسی، صدوقی، احمدی . . . ارائه کردند رو بخونید( برای هر دوتا رشته، HIT & MedInformatic ). همین کتاب ها بیشتر محتوای ترجمه ای دارند. مثلا صفدری توی EHR خودش اومده قسمتی از کتاب وگر رو هسته قرار داده و روش بحث کرده.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
 سپاس شده توسط hadi ، Oranus
(11-خرداد-1390، 03:25 عصر)محمدحسین نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*باید خدمت شما دوست عزیزم بگم که اساتیدی که سوالات رو طراحی می کنند اغلب سوالات رو از کتاب هایی که خودشون عرضه کردند میارن. برای همین من هم به شما پیشنهاد می کنم هر کتابی که اساتیدی مثل صفدری ، مقدسی، صدوقی، احمدی . . . ارائه کردند رو بخونید( برای هر دوتا رشته، HIT & MedInformatic ). همین کتاب ها بیشتر محتوای ترجمهای دارند. مثلا صفدری توی EHR خودش اومده قسمتی از کتاب وگر رو هسته قرار داده و روش بحث کرده.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

سلام آقاي محمدحسين.
يه سوال داشتم خدمتتون.
اونجا كه گفتيد آقاي دكتر صفدري در مورد فصول واگر بحث كردن توي كتابشون
منظورتون همون فصل هاي 1و3و5 كتاب دكتر صفدري هستش؟
حالا كدوم فصل هاي واگر ميشن؟
---------------------------------------------------------------------------------
بايد ببخشيد من زياد نميرسم پست هاتون رو بخونم
بخاطر كمبود وقتي كه دارم.
ولي جا داره از فعاليتتون در سايت تشكر كنم.

اورانوس هفتمین سیاره نزدیک به خورشید و سومین غول از چهار غول گازی است. جبه‌ای از گاز و یخ هسته سنگی این سیاره را پوشانده است. جو اطراف جبه غالباً از متان ساخته شده ، که این گاز باعث وجود رنگهای آبی و سبز که از مشخصات بارز این سیاره هستند، می‌شود.
اورانوس سومین سیاره بزرگ منظومه شمسی بوده ، بزرگی آن 4 برابر زمین است.
(11-خرداد-1390، 08:16 عصر)مهندس نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(11-خرداد-1390، 03:25 عصر)محمدحسین نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*باید خدمت شما دوست عزیزم بگم که اساتیدی که سوالات رو طراحی می کنند اغلب سوالات رو از کتاب هایی که خودشون عرضه کردند میارن. برای همین من هم به شما پیشنهاد می کنم هر کتابی که اساتیدی مثل صفدری ، مقدسی، صدوقی، احمدی . . . ارائه کردند رو بخونید( برای هر دوتا رشته، HIT & MedInformatic ). همین کتاب ها بیشتر محتوای ترجمهای دارند. مثلا صفدری توی EHR خودش اومده قسمتی از کتاب وگر رو هسته قرار داده و روش بحث کرده.

سلام آقاي محمدحسين.
يه سوال داشتم خدمتتون.
اونجا كه گفتيد آقاي دكتر صفدري در مورد فصول واگر بحث كردن توي كتابشون
منظورتون همون فصل هاي 1و3و5 كتاب دكتر صفدري هستش؟
حالا كدوم فصل هاي واگر ميشن؟
---------------------------------------------------------------------------------
بايد ببخشيد من زياد نميرسم پست هاتون رو بخونم
بخاطر كمبود وقتي كه دارم.
ولي جا داره از فعاليتتون در سايت تشكر كنم.
راستش هدفم از گفتن "صفدری توی EHR خودش اومده قسمتی از کتاب وگر رو هسته قرار داده و روش بحث کرده." اشاره به بخش خاص یا فصل خاصی از کتاب وگر نیستش، بلکه منظورم قسمت های کلی اون هست. در کل میخواستم بگم که اغلب اساتیدی که داخل کشور داریم، کتاب هاشون قالب ترجمه ای داره نه تالیفی. مثلا همین کتاب صفدری، یا همین کتاب کدگذاری بر اساس ICD-10 که توسط صدوقی و احمدی نوشته شده، قسمت عمدش از جلد دوم همین کتاب ICD-10 خودمونه.
 سپاس شده توسط hadi ، Oranus