میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

طول عمر بیماران پارکینسون چقدر است؟

#1
پارکینسون به‌طور مستقیم باعث مرگ افراد نمی‌شود. عوارض این بیماری ممکن باعث کاهش امید به زندگی در افراد شود. البته با توجه به پیشرفت‌های پزشکی این مشکل نیز تا حدی برطرف شده است. تحقیقات اخیر پزشکی حاکی از‌ آن هستند که طول عمر بیماران پارکینسون تنها حدود ۱ تا ۲ سال نسبت به حالت عادی کمتر است.

روش های کمک درمانی به بیماران پارکینسون

تاکنون درمان قطعی برای بیماری پارکینسون در سالمندان ابداع نشده است. مجموعه راهکارهای درمانی که از سوی متخصصان پزشکی تجویز می‌شوند، در حکم کنترل علائم بیماری شناخته می‌شوند. درمان دارویی به عنوان نخستین راهکار مطرح می‌شود. در قالب این روش درمانی تلاش می‌شود تا فرم طبیعی بدن سالمندان باقی بماند. لوودوپا آمانتادین، سلژیلین، بی‌پریدن و … از جمله داروهایی هستند که برای درمان استفاده می‌شوند. در برخی از مواقع به تشخیص پزشک ممکن است که برای بهبود برخی از عملکرد‌های مغز به جراحی متصل شوند.

سایر روش‌های کمک درمانی برای کنترل علائم این بیماری استفاده می‌شوند. فیزیوتراپی زیر نظر متخصص نقش بسزایی در حفظ عملکرد بخش‌های مختلف بدن بیما ایفا می‌کند. در کنار آن با گفتاردرمانی تلاش می‌شود تا جلوی بروز مشکلات در بیان سالمندان گرفته شود.

عوارض روحی ناشی از بیماری پارکینسون اجتناب‌ناپذیر هستند؛ اما با روان‌درمانی می‌توان تا حد قابل توجهی جلوی تشدید مشکلات روحی مانند *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* را گرفت.

داشتن رژیم غذایی سالم نیز به سالمندان کمک می‌کند تا سلامت جسمانی خود را به بهترین شکل حفظ کنند. مصرف غذاهای چرب، فست‌فودها و همچنین مواد غذایی حاوی نیکوتین بالا برای سالمندان ممنوع است. در کنار آن باید از مصرف سیگار و الکل نیز پرهیز شود. در این صورت می‌توان جلوی تشدید علائم بیماری پارکینسون را به خوبی گرفت.

خدمات آسایشگاه سالمندان پارسایان به بیماران مبتلا به پارکینسون

همان‌طور که اشاره کردیم، بیماران مبتلا به پارکینسون زمانی که در شرایط حاد باشند، به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. ما در آسایشگاه سالمندان پارسایان تمامی این امکانات را برای این عزیزان فراهم کرده‌ایم. یکی از مهم‌ترین این خدمات توجه به تغذیه سالمندان است. پارسایان با توجه به ضروری بودن این امر و با در نظر گرفتن تیم متخصص به امور تغذیه، شرایطی را فراهم کرده که کنترل کمیت و کیفیت تغذیه سالمندان در کنار برنامه غذایی متنوع و چیدمان هفتگی باعث رفاه حال سالمندان شود.

همچنین سالمندانی که دچار این بیماری می‌شوند به طور معمول در انجام حرکات خود دچار مشکل هستند. آسایشگاه سالمندان پارسایان با همکاری کادر مجرب خود در زمینه فیزیوتراپی و کاردرمانی در کنار این عزیزان است تا بتوانند با استفاده از وسایل کمک توان‌بخشی، تجهیزات کامل مکانوتراپی و الکتروتراپی خدمات لازم را دریافت کنند.

در کنار این موارد، روانشناسی و مددکاری نیز بخش مهمی از خدمات ما برای کنترل بیماری پارکینسون در سالمندان است. در این بخش با برگزاری جلسات توجیهی به صورت خصوصی برای خانواده‌های در مورد شرایط سالمندان صحبت کرده و خود او را با روش‌هایی مانند *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* یاری می‌کنیم.

منبع:*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*


موضوعات مشابه ...
موضوع
  مجوز اسکن پرونده های بیماران
Sad فشار تحریم های خارجی بر بیماران خاص در ایرانکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان