میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

فونت های طراحی وب سایت

#1
فونت های طراحی وب سایت
بارها در جهان تایپوگرافی تغییر به وجود آمده است، و اکنون ساده تر از همیشه برای پیدا کردن فونت های جالب برای افزایش پیشرفت وب سایت خود در تلاش هستند. فونت های مدرن به طراحان وب اجازه می دهد که در خلاقیت خود، عملا نامحدود باشند. در نتیجه، صاحبان وب سایت ها با طیف گسترده ای از فونت هایی که در حال حاضر در دسترس هستند خراب می شوند؛ نکته بد این موضوع این است که برای پیدا کردن متن کامل،زمانی طول می کشد. با این حال، ارزش این سرمایه گذاری در این جا یک وظیفه است، زیرا فونت ها عامل مهمی در ایجاد یک تاثیر مثبت بر روی کاربران هستند. ترکیبی مناسب از قلم های جذاب و خلاق نه تنها به شما در قالب کردن تصویر شما کمک می کند، بلکه می توانید از شخصیت سایت یا محصولات خود به صورت زیبا بیان کنید.از فونت مرورگر به فونت مدرن: تکامل تایپوگرافی
نقش تایپوگرافی وب در سال های اخیر به طور اساسی تغییر کرده است، که عمدتا به دلیل تکنولوژی پیشرفته و امکانات بی پایان آن است. در زمان قدیم اینترنت تنها قادر به پشتیبانی از تایپ های فشرده شده توسط تنظیمات یک مرورگر بود. فقط با برچسب تکرار نشدنی، طراحان وب می توانند فونت مورد نظر خود را ادغام کنند. با این حال، ابتدا باید فونت بر روی رایانه های خود نصب شود یا آنها را به یک “font backback” تبدیل کنند.

دنیای طراحی سایت وب در سال های اخیر به علت محتوای (HTML) از هم جدا نیستند (cascading style sheets) (CSS) . فونت ها در حال حاضر از طریق مرورگرهای وب دانلود و اجرا می شوند، به این معنی که طراحان وب می توانند در هنگام ساخت سایت ها از فونت های وب یا فونت های دیجیتالی استفاده کنند. هنگام دسترسی به یک صفحه، مرورگر یک فونت را با خواندن سرورهایی که در آن واقع شده است بازیابی می کند. به این ترتیب، بازدید کنندگان وب سایت می توانند فونت انتخاب شده را مشاهده کنند، حتی زمانی که بر روی کامپیوتر بازدید کننده نصب نشده باشد.

از زمان ظهور فرم فونت باز وب (۲۰۰۷)، تعداد بیشتری از ارائه دهندگان شروع به ارائه مجوز فونت های وب کردند که هر کدام از آنها با شرایط و ضوابط مختلف بودند. از همه مهمتر قیمت و روش پرداخت، و یا نوع میزبانی (که آیا آنها در یک سرور شخصی یا سرور ارائه دهنده قرار دارد) بود که با هم متفاوت هستند.دسته های فونت و برنامه های کاربردی آنها
مفهوم فونت را می توان به عنوان مجموعه ای از کاراکتر هایی که با توجه به یک مفهوم طراحی وب مشترک ساخته شده است خلاصه شوند. اگر چندین نوع از یک فونت وجود داشته باشد که کمی با توجه به عرض یا فاصله خط آنها متفاوت است، پس این موارد به عنوان یک خانواده فونت یا خود فونت اشاره می شود. به عنوان مثال، رابط کاربری Segoe ، Segoe Light و Segoe Semibold متعلق به یک خانواده فونت هستند.

بیشتر بخوانید : آموزش افزونه wp-rocket در طراحی سایت پرسرعت (قسمت نهایی)
فونت های مختلف برای استفاده های مختلف مناسب هستند. هنگام انتخاب بهترین شکل برای یک پروژه، دو مورد مهم که باید در ذهن داشته باشید قابلیت خواندن فونت و اثر آن بر کاربر است. رسانه ای که متن را می خواند نیز نقش مهمی ایفا می کند. به عنوان مثال، با فونت serif، هر کاراکتر یک ضربه کوچک در انتها دارد؛ این ویژگی باعث می شود که متن های کوچک چاپ شده را بخوانید. از سوی دیگر، این فونت همیشه برای مقالاتی که از مانیتورها خوانده می شود، ایده آل نیست.

تابع و قرار دادن متون، دو عامل دیگر است که باید در انتخاب فونت ایده آل بر تصمیم شما تاثیر بگذارد. فونت های خلاقانه در سرفصل ها به ویژه فتوشاپ می توانند توجه بیشتری را جذب کنند؛ اغلب آنها در متن اصلی به چشم نمی آیند. به همین دلیل است که طراحان وب معمولا از یک متن یا متن های مختلف فونت ها استفاده می کنند. با این وجود، مهم نیست که تعداد زیادی از فونت ها را استفاده کنید، زیرا این صفحات کلاهبرداری شده به نظر می رسد.

خواص دسته های فونت های مختلف که در اینجا لیست شده اند تنها برداشت های عمومی را بیان می کنند. در عمل، استفاده از فونت های غیر منتظره اغلب راه خوبی برای ایستادن از رقابت است. برای پیدا کردن فونت مناسب، باید نکات زیر را دنبال کنید:

ترکیبی از فونت های serif و uns-serif به احتمال زیاد مفاهیم عملی را انتقال می دهند، در حالی که سبک های style sheet تقریبا نمایش داده شده و تاثیر شگرفی دارند. در حالی که آنها باید به اندازه کافی مورد استفاده قرار بگیرند تا اثرشان را کاهش ندهند. فونت های دیگر اغلب برای مراسم های بزرگتر مانند دعوت عروسی و کارت های تولد مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین به عنوان خوانایی خوب، باید بدانید که کاربران برای دسترسی به سایت شما در دستگاه های تلفن همراه به طور کلی صفحه را با استفاده از داده های تلفن همراه بارگذاری می کنند و فونت های غیر متعارف می توانند بارهای غیر ضروری را به بار آورند.

محدود کردن تعداد فونت های مورد استفاده: به طور کلی بهترین متون ترکیبی از دو فونت متفاوت تشکیل شده اند؛ یکی برای متن اصلی و دیگری برای سرفصل ها و برچسب هایی با تایپ خاص.

بیشتر بخوانید : *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
به دنبال فونت های مختلف که متضاد و تکمیل یکدیگر هستند serif و uns-serif نمونه های خوبی از هستند. اگر فونت ها با هم برخورد کنند، باعث ایجاد تنش می شوند که بازدیدکنندگان وب سایت متوجه آن خواهند شد. از سوی دیگر، اگر فونت ها خیلی شبیه باشند، متن ظاهر نخواهد شد، که همچنین می تواند بر خواننده اثر منفی داشته باشد.

طراحی وب سایت


پیدا کردن فونت های خلاقانه برای وب سایت خود
این روزها، طراحان و شرکت های بی شماری وجود دارند که فونت ها با انواع مجوز ها را فروخته اند. شما می توانید برای خودتان تصمیم بگیرید که آیا برای ارائه دهنده ای که پرداخت یک بار برای خرید فونت را ارائه می دهد کار کنید یا فونت رایگان در سایت خود قرار دهید. (علاوه بر فونت های مبتنی بر هزینه، فونت های متنوع رایگانی نیز وجود دارد، این فونت ها توسط بسیاری از طراحان وب مورد استفاده قرار می گیرند و حتی می توانند کاملا قابل پیشبینی باشند و وب سایت شما را به طور خاص منحصر به فرد نکنند.)

اگر می خواهید وب سایت خود را با فونت های منحصر به فرد و جدید بهینه سازی کنید، مهم است که پیشنهادات را از ارائه دهندگان فونت مقایسه کنید. لیست زیر جزئیات چندین سرویس مختلف را ارائه می دهد:

فونت های گوگل: یک سرویس فونت رایگان از گوگل با بیش از ۱۰۰ خانواده فونت مختلف و توابع پیش نمایش مختلف
Adobe Edge Webfonts: خدمات Adobe بیش از ۵۰۰ فونت مدرن رایگان ارائه می دهد.
Font Squirrel: ارائه دهنده با صدها فونت است که می تواند به صورت رایگان دانلود شوند. همچنین دارای یک ژنراتور برای ایجاد فونت های خود است.
fonts.com: این وب سایت دارای بیش از ۲۰۰۰ خانواده فونت مختلف است که می تواند برای هزینه ماهانه دانلود شود. همچنین تبلیغات ویژه خاصی را ارائه می دهد
Linotype : هزاران فونت وب، دسکتاپ و سرور که می توانند به صورت جداگانه یا در یک بسته خریداری شوند. یک ابزار پیش نمایش رایگان دارد
نوع اشتباه چاپی : حدود ۵۰ جزء رایگان، فونت های خلاقانه، به صورت جداگانه یا به عنوان یک بسته ارائه می شود.
MyFonts: فونت های گوناگون که بیشتر برای پرداخت یک بار در دسترس هستند و یک دوره آزمایشی ۳۰ روزه دارند. همچنین یک تابع به نام WhatTheFont وجود دارد که می تواند فونت ها را از یک تصویر شناسایی کند


موضوعات مشابه ...
موضوع
  بهینه سازی وب سایت
  روانشناسی در بهبود طراحی وب سایت
  تفاوت وبلاگ و طراحی سایت
  درباره مراحل ابتدایی طراحی سایت چه میدانید؟
  چند اشتباه در طراحی سایت
  سایت سورس کد برای کمک به برنامه نویسان عزیز
  مشاهده فضای مصرفی سایت در سی پنل
  وب سایت Unziponline
  استاد آنلاین (سایت آموزش الکترونیکی)کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان