میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1سوال

سلام
ممكنه در مورد رشته آموزش پزشكي توضيح بدين؟
ممنونم
ممنون از حضورتان در انجمن و اینکه اینجا رو برای یافتن سوالتان انتخاب کرده اید.

رشته آموزش پزشکی در اصطلاح عامیانه اگر بخواهیم توضیح بدیم اینه که دانشجویان و کادر

این رشته بیشتر در مراکز EDC دانشگاه های علوم پزشکی و معاونت آموزش و وزارتخانه بهداشت

مشغول بکارند و در مورد روش تدریس دروس علوم پزشکی توسط اساتید و نحوه ارزیابی دروس و

روش آموزش و نوع و متد آموزش به دانشجویان علوم پزشکی(بیشتر پزشکی) و این که چه درسی

رو بخونن و...

توضیحات بیشتر رو در پست بعدی فرستادم.

امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کنم.
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط saeed-barzegari ، mokhtari
مقدمه:
سرعت شتابنده توليد اطلاعات علمي و گسترش روزافزون رشته هاي علوم پزشکي در دهه هاي اخير موجب گرديد نيروي انساني کارآمد در زمينه آموزش شيوه هاي مناسب تدريس و ارزيابي دانشجو و مسلط به تواناييهاي لازم جهت برنامه ريزي و ارزشيابي آموزشي، تربيت شوند. با عنايت به همين ضرورت دوره کارشناسي ارشد آموزش پزشکي در سال 1373 به تصويب شوراي عالي برنامه ريزي رسيد و با توجه به نيازهاي پديد آمده به شرح زير بازنگري مي شود.

رسالت:
رشته آموزش پزشکي درصدد است تا با گزينش و جذب اعضاي هيات علمي و کارشناسان مستعد و علاقمند به مسايل پيچيده آموزش پزشکي در دنياي شتابان امروز، فارغ التحصيلاني را تربيت نمايد که توانايي شناسايي مشکلات آموزشي از طريق تحقيقات مناسب، ارائه راه حلهاي منطقي و قابل ارزيابي براي مسائل آموزشي، مساعدت در امر برنامه ريزي و مديريت مسائل آموزشي دانشگاههاي علوم پزشکي و انتقال تکنولوژيها و روشهاي مناسب آموزش به منظور ارتقاي قابليتهاي اعضاي هيات علمي را داشته باشند و همچنين قادر باشند با شناسايي نقاط قوت و ضعف دانشگاهها و شناخت عوامل پيشرفت و توسعه دانشگاههاي جهان در ارتقاي وضعيت دانشگاههاي علوم پزشکي کشور ايفاي نقش نمايند.

اهداف :
فارغ التحصيلان دوره کارشناسي ارشد در پايان دوره آموزشي بايد:

1-توانايي هدايت فعاليتها جهت انجام تغييرات ضروري به منظور افزايش کيفيت آموزش را داشته باشند.

2-توانايي طراحي و انجام پژوهشهاي آموزشي به منظور شناسايي و رفع مشکلات را داشته باشند.

3-قادر به طراحي روشهاي مناسب ارزشيابي برنامه هاي آموزشي باشند.

4-توانايي مشارکت فعال در تدوين برنامه استراتژيک دانشگاه را داشته باشند.

5-به روشهاي طراحي برنامه آموزشي و تکنولوژيهاي جديد آموزش و الگوها و روشهاي جديد تدريس مسلط باشند و قادر به توسعه مهارتهاي آموزشي اعضاء هيات علمي دانشگاهها باشند.

شرايط ورود به دوره
پذيرفته شدگان آزمون كارشناسي ارشد آموزش پزشكي مي توانند در اين دوره شركت نمايند.آزمون هر ساله به صورت متمركز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار مي شود، ضوابط و شرايط پذيرش دانشجو، نحوه آزمون و منابع امتحاني آزمون ورودي هر ساله توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اعلام مي گردد.

در ضمن در مقطع دکترا هم تصویب شده که دانشجو پذیرش بشه.
گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
 سپاس شده توسط mokhtari
دوره به صورت نظام واحدی است، تعداد کل واحدهای دوره 40 واحد می باشد که شامل دروس جبرانی، دروس پایه و تخصصی، دورس انتخابی و پایان نامه به شرح زیر است:
دورس جبرانی 9 واحد
دروس پایه و تخصصی 23 واحد
دروس انتخابی 2 واحد
پایان نامه 6 واحد

واحدهای دروه کارشناسی ارشد آموزش پزشکی در 4 نیمسال به شرح زیر ارایه می گردد:
برنامه ریزی درسی مقدماتی
مهارتهای ارتباطی پایه

روشهای ارزشیابی برنامه (مقدماتی)

روشهای ارزیابی دانشجو

کاربرد رایانه در آموزش (1)

زبان انگلیسی (1)

مدیریت در سیستمهای آموزشی و بهداشتی و درمانی

مهارتهای مقدماتی تدریس
شیوه های تحقیق در آموزش (نظری)
شیوه های ارزشیابی برنامه (پیشرفته)
الگوهای یاددهی و یادگیری
طراحی آموزشی در علوم پزشکی
کاربرد رایانه(2)
طراحی، اجرا و ارزشیابی کارگاههای آموزشی
اقتصاد آموزش و بهداشت

ارزیابی دانشجو (آزمونهای عملی و بالینی)

برنامه ریزی درسی پیشرفته

شیوه های تحقیق در آموزش (عملی)

پزشکی مستند EBM*

کاربرد رایانه 3 (یادگیری الکترونیکی و یادگیری از راه دور)

پایان نامه

گرگ باش دشمن را بدر...
همیشه با گله،
 سپاس شده توسط Shiva Faramarzi ، یاس سپید ، saeed-barzegari ، mokhtari ، shaparak
از توضیحات جامع تون سپاسگذارم هادی عزیز.شاد و پیروز باشی
به بهشت نمیروم اگر مادرم آنجا نباشد.

" زنده یاد حسین پناهی"
 سپاس شده توسط hadi
سلام دوستان من ازفناوری اطلاعات سلامت شهیدبهشتی قبول شدم راجع به رشته واینده شغلییش هیچ اطلاعی ندارم میخواستم تغییر رشته بدم لطفا در مورد این رشته راهنماییم کنین تغییر رشته بدم یا رشته خوبیه ؟/ممنون
(27-شهريور-1391، 01:49 عصر)omid pourmehr نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام دوستان من ازفناوری اطلاعات سلامت شهیدبهشتی قبول شدم راجع به رشته واینده شغلییش هیچ اطلاعی ندارم میخواستم تغییر رشته بدم لطفا در مورد این رشته راهنماییم کنین تغییر رشته بدم یا رشته خوبیه ؟/ممنون

من نظر شخصی خودم رو میگم:
رشته فناوری اطلاعات سلامت هم مثل رشته انفورماتیک پزشکی ، تازه تاسیس هست و کلا با رشته مدارک پزشکی که قبلا وجود داشت و کارشون بیشتر کدگذاری بود فرق داره، هر چند باز هم خیلی ها عقیده دارند که این رشته همون رشته مدارک پزشکی هست که تغییر ماهیت داده ، اما با توجه به سرفصل دروس ارشد فناوری اطلاعات سلامت می تونیم بفهمیم که اساس این رشته با مدارک پزشکی متفاوته.
نظم کلی من اینه که این رشته هم خیلی خوبه و جای موفقیت و پیشرفت داره.
خدایا ، در برابر هر آنچه که انسان بودن و انسان ماندن را به تباهی میکشاند،  مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن !
 سپاس شده توسط mehrnaz ، s_raha ، hadi ، shaparak ، پرواز

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان