میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

جواب یکی از سوالات ارشد 89

سلام این سوال جوابش کدوم گرینه میشه؟ پاسخنامه میگه گزینه 4 اما من شک دارم!

به منظور تبادل صحیح و دقیق اطلاعات بین دو سیستم انفورماتیک کدام مورد ضروری نیست؟

1.هر دو سیستم فرستنده و گیرنده باید از فرمت (شکل دهی اطلاعات مطلع باشند
2. هر دو سیستم فرستنده و گیرنده باید از محتوی اطلاعات مطلع باشند
3.کلمات و اصطلاحات به کار رفته در شکل و پبام (mode) باید برای هر دو سیستم شناخته شده باشند
4. اطلاعات مبادله شده بین دو سیستم باید با یک نوع استاندارد کد گذاری شده باشند

ممنون میشم کمک کنید
(14-خرداد-1393، 01:01 عصر)kiana64 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام این سوال جوابش کدوم گرینه میشه؟ پاسخنامه میگه گزینه 4 اما من شک دارم!

به منظور تبادل صحیح و دقیق اطلاعات بین دو سیستم انفورماتیک کدام مورد ضروری نیست؟

3.کلمات و اصطلاحات به کار رفته در شکل و پبام (mode) باید برای هر دو سیستم شناخته شده باشند

ممنون میشم کمک کنید
جواب صحیحه اینو خوندم
 سپاس شده توسط kiana64
ممنون. تو کدوم کتاب بودش؟
منم این سوال شک داشتم اخه چرا گفته استاندارد ضروری نیست?!!!!
تصمیم بگیریم
   استاد تغییر باشیم
  نه قربانی تقدیر
در بازی زندگی
   اگر عوض نشویم
     تعویض خواهیم شد
(14-خرداد-1393، 03:35 عصر)kiana64 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ممنون. تو کدوم کتاب بودش؟
باور کن دقیقا یادم نیست کدوم بود چون خودتون مدونید حجم زیادی داره مدیریت اگه یهدم بود منبعشو میگفتمRose
(14-خرداد-1393، 02:58 عصر)m92 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(14-خرداد-1393، 01:01 عصر)kiana64 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام این سوال جوابش کدوم گرینه میشه؟ پاسخنامه میگه گزینه 4 اما من شک دارم!

ممنون میشم کمک کنید
جواب صحیحه اینو خوندم

سلام
من نمیدونم تو کدوم کتابه اما اگر شما مباحث شبکه رو توی دوره لیسانسستون به عنوان درس اختیاری برداشته باشید
این مبحث خیلی مفصل توی بحث شبکه مطرح میشه اما کلا میشه گفت که با کمک تکنیک های کد گذاری و کد گشایی که وجود داره لزومی نداره اطلاعات مبادله شونده بایک سیستم کد بشن یعنی فقط کافیه که روی سیستم گیرنده راه رمز گشایی رو داشته باشیم پس لازم نیست استانداد کد گذاری براشون یکی باشه ! حتی من یادمه که تو امنیت شبکه اینکه اطلاعات مبادله شده استاندارد کدشون یکی نباشه باعث افزایش امنیت تبادل پیام میشده .و راجع به گزینه های دیگه چیزی که یادمه اینه که پیام یه ساختار استانداد داره که باید اون ساختار رعایت بشه در هر دو طرف.مثلا head در ساختار پیام مبادله شده باید یک شکل باشه Smile.
و این مدل مباحث تو کتاب خانوم صدوقی هست اما اشاره مستقیم به این موضوع رو ندیدم Wink .
 سپاس شده توسط fafa90
من هم این سوال رو وقتی دیدم به شک افتادم.
به نظر من که گزینه ی 2 بیشتر میتونه ضروری نباشه
آخه دو تا سیستم که اظلاعاتشون رو به صورت 0 و 1 دارن ارسال میکنن
پس آگاه بودن از محتوی چه مفهومی داره!!!!!!!!!!!!!!

شاید سوال اشتباه تایپی داره و منظورشون ضروری ترین باشه.
آخه به نظر من یه جورایی برا تبادل اطلاعات سیستم ها باید بتونن با یه استاندارد کدگذاری شده باشن!!!!!!
دقیقا منم اولین بار گزینه 2 رو زدم اما پاسخنامه که چک کردم تو ذهنم پر علامت سوال شد ، متاسفانه تا اینجا که مباحث مدیریت رو خوندم اینطور مبحثی ندیدم که بخواد به این وضوح توضیح بده ...
تصمیم بگیریم
   استاد تغییر باشیم
  نه قربانی تقدیر
در بازی زندگی
   اگر عوض نشویم
     تعویض خواهیم شد
(14-خرداد-1393، 07:49 عصر)farzalivand نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*من هم این سوال رو وقتی دیدم به شک افتادم.
به نظر من که گزینه ی 2 بیشتر میتونه ضروری نباشه
آخه دو تا سیستم که اظلاعاتشون رو به صورت 0 و 1 دارن ارسال میکنن
پس آگاه بودن از محتوی چه مفهومی داره!!!!!!!!!!!!!!

شاید سوال اشتباه تایپی داره و منظورشون ضروری ترین باشه.
آخه به نظر من یه جورایی برا تبادل اطلاعات سیستم ها باید بتونن با یه استاندارد کدگذاری شده باشن!!!!!!

راستش خودم هم به نظرم اومد که منظور سوال ضروری ترین هست اما اون دوستمون گفت که تو کتاب ها دیده این جوابشه به هر حال
راستی یه سوال جدید دیگه
این مباحث مربوط به انواع سیستم های dss مثل CDSS یا GCDSS تو کدوم منابع ازشون گفته شده. من کتاب شاهمرادی رو نخوندم .می خوام ببینم از اون کتاب اومده؟
انواع سیستم ها تو سیستم صدوقی توضیح داده شده
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*Rose