میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

كاربرد پزشكی از راه دور در تشخیص و درمان بیماری های گوش، حلق و بینی

#1
عنوان:
مطالعه كاربرد پزشكی از راه دور در تشخیص و درمان بیماری های گوش، حلق و بینی

نویسندگان :
رضا صفدری، نیلوفر ماسوری، كامبیز بهاء الدینی، مهدیه خراسانی زاده
چکیده:
زمینه و هدف: با توجه به گسترش روز افزون تكنولوژی ها، استفاده از پزشكی از راه دور برای درمان بیماریها روبه افزایش است. بیماریهای گوش، حلق و بینی یكی از بیماریهای رایج به خصوص در میان اطفال به شمار می رود كه می توان با استفاده از پزشكی از راه دور به تشخیص و درمان آنها پرداخت.
روش بررسی: این مطالعه بصورت تطبیقی در سه كشور آمریكا، استرالیا و انگلیس انجام شده است. اطلاعات پژوهش حـاضر بـا مطالعه منابع چاپی و الكترونیكی مانند متون، نشریات، مقالات معتبر منتشر شده در پایگاه های اطلاعـاتـی MedlineEmbase و CINAHL و Web of knowledge و Google Scholar و Scopus بدست آمد. از كلید واژه هایTelemedicine، Telehealthotolaryngology ،ENT ، Ear Disease، Otology and Teleconsultation نیز جهت انتخاب منابع استفاده شد.
یافته ها: رایج ترین تجهیزات ارسال و دریافت اطلاعات، اتوسكوپ و ویدئواتوسكوپ های استاندارد متصل به نمایشگر و ویدئو پرینتر و یا تجهیزات ویدئوكنفرانس(گیرنده های صوتی و تصویری) می باشد. اطلاعاتی كه برای تله اتولارینگولوژی مورد نیاز است شامل اطلاعات دموگرافیگ(نام و نام خانوادگی بیمار، شماره شناسایی، تاریخ ارائه خدمت) و اطلاعاتی كه برای تشخیص و درمان بیماری(تاریخچه بیماری، نتایج اسكن و رادیولوژی، تصاویر پرده صماخ و نتایج آزمایشگاهی و نتایج مشاوره های قبلی) است.
نتیجه گیری: برای اجرای تله اتولارینگولوژی نیاز به تجهیزات مناسب می باشد تا انتقال صدا و تصویر و اطلاعات بخوبی انجام شود و به متخصصان ENT و ادیولوژیست ها در كار معاینه و درمان كمك كند. استفاده از این روش در هزینه های بیماران صرفه جویی كرده و برای پیگیری درمان آنها مناسب است.


فایل‌های پیوست
.pdf   کاربرد پزشکی از راه دور در بیماری گوش و حلق و بینی.pdf (اندازه 343.01 KB / تعداد دانلود: 8,530)
خوشبختی تنها در علم نیست ؛ بلکه در طریقه استفاده از آن است ...Smile (11)
 سپاس شده توسط Harika ، elahe ، himty ، hadi


موضوعات مشابه ...
موضوع
  پایگاه معتبر جمع آوری data set بیماری ها
  نقش انفورماتيك پزشكی و كامپيوتر در آموزش پزشكان و پرستارانکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان