میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونه درصد زبان ارشد را افزایش دهید

با سلام
سوالات متعدد دوستان باعث شد این پست را ایجاد کنم. امیدوارم مفید باشه و سایر دوستانی که درصد بالایی زدند هم مشارکت کنند.

سعی کنید زبان انگلیسی را انگلیسی یاد بگیرید
به جای مطالعه زبان به صورت فارسی سعی کنید تا حد ممکن انگلیسی را انگلیسی یاد بگیرید تا پایه ای قوی داشته باشید. یکی از کلیدی ترین کارها مطالعه معنی انگلیسی کلمات به جای معنی فارسی آنها و به خاطر سپردن آنها با مثال است. سعی کنید دفتر یادداشتی جهت این کار داشته باشید و کلیه لغات جدید را به همراه معنی انگلیسی و مثال در آن یادداشت نمایید. با این کار علاوه بر لغت جدید، لغات مرتبط ،پسوند ها و پیشوندها، معانی مختلف یک لغت را به خوبی یاد خواهید گرفت و به دلیل خواندن مثال ها ساختار جملات انگلیسی را نیز به صورت ضمنی یاد می گیرید.

از ابتدای یادگیری زبان و به خصوص زمانی که استاد مجبور کردند که لغات را انگلیسی یاد بگیریم از نرم افزار Cambridge استفاده کردم که به نظرم سلیس و آسان توضیح داده است. سایت *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* نسخه اینترنتی این نرم افزار است. برای یادگیری لغات کتاب 504، مروری جامع بر زبان کنکور علوم پزشکی (انتشارات جعفری) و سایر کتاب هایی که دوستان پیشنهاد کردند از جمله لزگی مناسب است.

حریص نباشید (البته ببخشید این اصطلاح را به کار بردم)
هر مطلبی را که یاد می گیرید دقیق و با کیفیت یاد بگیرید، هرگز در مرور آنچه که یاد گرفته اید، تنبلی نکنید وگرنه آن ها را از دست می دهید. مثلا اگر 100 کلمه نیاز به مرور دارند بهتر است آنها را مطالعه کنید تا به یادگیری کلمات جدید بپردازید. به عبارت دیگر کیفیت را فدای کمیت نکنید.

هنگام حل سوالات هم، در صورتی سوالی را جواب دهید که مطمئنید گزینه درست را انتخاب کرده اید. در غیر این صورت نمره های منفی حاصل زحماتتون را به باد فنا می دهد.مثلا 6 سوال درست خیلی بهتر از 10 سوال درست و 6 تا غلط است

وقت های مرده را زنده کنید

من اکثرا وقت دقیق و مجزایی برای زبان کنار نمی گذاشتم. از هر زمانی بخصوص زمان های مرده استفاده می کردم اما وقتی آخر شب حساب می کردم حداقل نیم ساعت از روز، زبان خونده بودم. البته داشتن نظم را هم فراموش نکنید، مطالعه روزانه نقشی موثر در یادگیری و تقویت پایه زبان دارد.

از
Reading ها غافل نشوید

نکته جالبی که در هر دو کنکور علوم و بهداشت به چشم می خورد، بخش Reading است که به نسبت بخش کلمات ساده تراست. شاید الان عده ای خورده بگیرید که وقت کم میارید، ولی اگر تکنیک های حل سوالات Readingرا یاد بگیرید می توانید در همین وقت کم هم اکثر سوالات را پاسخ دهید. برای یادگیری تکنیک ها می توانید از کتاب ّ FCE استفاده کنید، کتاب مروری جامع بر کنکور زبان علوم پزشکی انتشارات جعفری هم (کامل نخوندم ولی یکی دو درس که خوندم به نظرم خوب و مفید بود) مناسب است.

حل کنکورهای گذشته

حل سوالات کنکور گذشته و مطالعه نکات کلیدی آنها به شما امکان می دهد هوشمندانه مسیر یادگیری و مطالب مرتبط را انتخاب کنید.

در پایان
Practice makes perfect

تا جایی که می توانید تمرین و مرور را فراموش نکنید. تسلط شما بر روی موضوع کمک شایانی در مقابله با استرس و فرار از تله سوالات اشتباه و سخت موثر است.

توکل به خدا، تسلط و اعتماد به نفس باعث غلبه بر جو کنکور و مانع از هدر رفتن وقت و استفاده بیش تر از داشته هایتان خواهد شد.

با آرزوی موفقیت و پیروزی
شاد و سربلند باشید
Rose
هر چه دلم خواست نه آن می شود هر چه خدا خواست همان می شود ....
 سپاس شده توسط health_sa ، dbdbdb ، HIT1390 ، anformatic ، fatemeh.s ، majeed ، elahe ، amir hossein 1360 ، leila_kkkkk ، ferial ، hadi ، m92 ، hamidi ، فرزانه ، Atiyeh.sh ، hoosh234 ، موحديان ، moshfegh ، میترا1 ، پرواز ، رضوان طلب ، Blander ، Aster
بسمه تعالي

البته در تكميل فرمايشات خانم ابراهيمي بايد به چند نكته اشاره كنم:

1-كتاب
مهارتهاي يادگيري
زبان انگليسي
نگاهي نو در آموزش زبان عمومي

نوشته احمد رضا اقتصادي و احمد خسروي

بسيار خوب و جامع نكاتي را كه سركار خانم ابراهيمي ذكر كردند توضيح داده است.

البته نبايد فراموش كرد كه به هر ترتيب هيچ كتابي خالي از اشتباه نيست. درست هم نيست آدم فقط به كتاب تكيه كند.

سايت ديكشنري هم زياد هست. از جمله:
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*، *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* و *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
ديگه معاني لغات مورد نظر رو پيدا نكرديد يا بايد تو گوگل سرچ كنيد يا تو فروم هاي انگليسي زبون بپرسيد.مثل
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

سپاس شده توسط رضوان طلب
باسلام و تشکر از خانم ابراهیمی عزیز
نام مولف کتاب مروری جامع بر کنکور زبان علوم پزشکی انتشارات جعفری چیست ؟ Undecided
آسودگی ما عدم ماست... Rose
(17-آذر-1392، 08:52 عصر)chista نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*باسلام و تشکر از خانم ابراهیمی عزیز
نام مولف کتاب مروری جامع بر کنکور زبان علوم پزشکی انتشارات جعفری چیست ؟ Undecided

سلام، خواهش می کنم.

مولفین این کتاب:
حسن یعقوبی و صفورا پاکیزه کار