میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

صحبتی با قبول نشدگان

سلام - ابتدا لازم است به کلیه قبول شدگان ، مخصوصا قبول شدگان این وب سایت تبریک عرض کنم و مطالب زیر را خدمت قبول نشدگان عرض کنم:
ا- بیشتر کسانی که الان دانشجوی کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی هستند بیش از یک بار در کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی شرکت کردند. کسانی بوده اند که در دو سال پیاپی لب مرز شده اند و بار سوم قبول شده اند. احتمال اینکه افراد لب مرز در سال آینده رتبه ممتاز شوند بسیار زیاد است.
2- بعضی وقتها ، وقوع یک امر به صلاح انسان نیست. قبولی همیشه هم به نفع انسان نیست. مثالی می زنم. یک از آشنایان ما مدرک کارشناسی تربیت بدنی خود را سال 1387 گرفت و همان سال در کارشناسی ارشد تربیت بدنی قبول شد و سال 1389 فارغ لتحصیل شد. در همان سال 1389 آموزش و پرورش یک آزمون برای استخدام معلم ورزش گرفت و 20 هزار معلم استخدام کرد که در تاریخ بی سابقه بود. این فرد خیلی دوست داشت در آموزش و پرورش استخدام شود. در امتحان کتبی استخدامی هم رتبه ممتاز کسب کرد ولی به علت مشکل سربازی پذیرش نشد. وی الان افسوس می خورد. اگر سال 1387 کارشناسی ارشد قبول نشده بود می رفت سربازی. سال 1389 سربازی تمام شده بود. در آزمون استخدامی هم قبول میشد (چون تمام افراد شرکت کننده قبول شدند) و استخدام می شد و بعدا با کارش کارشناسی ارشد هم می خواند. همانطور که بیشتر افراد همراه با کار درس می خوانند. الان بعد از چند سال وی می گوید قبولی کارشناسی ارشد وی در سال 1387 به صلاح وی نبوده است. چون الان شغل رضایتبخشی ندارد. صلاح کار آدم را فقط خدا می داند.
ممکن است حضور انسان در یک مقطع زمانی در یک جایی به صلاح نباشد و تنها کسی که می تواند این امر را تشخیص دهد خداوند می باشد.
3- شکست برای انسان لازم است و همه انسانها تجربه شکست را داشته اند و اگر انسان بطور پی در پی موفقیت کسب کند ممکن است دچار غرور هم شود . غرور یکی از مواردی است که انسانهای موفق باید مرتب خود را پایش کنند تا دچار آن نشوند.
4- انسان باید هر ناکامی را تجزیه و تحلیل کند و بیند برا چه شکست خورده و آن عوامل را بررسی کند و راه حل دهد.
5- توصیه آخر برای قبول نشدگان: اگر می خواهید از قبول شدگان امسال جلو بیوفتید کار زیر را انجام دهید:
الف - فورا" یک برنامه برای زبان انگلیسی خود بریزید بطوری که بتوانید تا آبان ماه 1393 در یک آزمون معتبر زبان سازمان سنجش یا سنجش پزشکی یک نمره فوق العاده بالا کسب کنید.
ب- از همین حالا مطالعه برای کنکور 1393 را شروع کنید. بعد از کنکور خرداد 93 ، درسهای کارشناسی ارشد را خودتان بطور خود آموز بخوانید.
ج- مهر 1393 که دانشگاه قبول شدید چون تعدادی از کتابهای کارشناسی ارشد را خواندید می توانید به سرعت موضوع پایان نامه را تعیین کنید. بنابراین زودتر می توانید پایان نامه خود را ارائه دهید و فارغ التحصیل شوید. چه بسا همزمان با ورودی های 92 فارغ التحصیل شوید.
از طرفی چون زبان شما خوب شده می توانید مقالات و کتابهای انگلیسی را بخوانید. می توانید کتاب ترجمه کنید و مقاله بنوسید و رزومه خود را قوی کنید.
د- بزرگترین مانع برای شرکت در آزمون دکترا ، داشتن مدرک زبان می باشد که شما دارید و به راحتی می توانید در آزمون دکترا شرکت کنید.
داشتن مدرک زبان با نمره عالی + نوشتن کتاب و مقاله و رزومه عالی + مطالعه زیاد منابع = قبولی قطعی در آزمون دکترای سال 1395
اگر این کار را بکنید به یک موفقیت لذت بخش دست پیدا می کنید و با شایستگی کامل از خیلی ها جلو می زنید.
ممکن است خیلی ها این متن را بخوانند . ولی به نظر من شاید حداکثر 1 یا 2 نفر این کار را بکنند.
 سپاس شده توسط mahak_f ، pristine ، t.aminsaleh ، MT1391 ، fatemeh.s ، hadis.bhzadian ، Harika ، shiwa ، somayeh_y ، H_E_A ، tahasoltany ، فرزانه ، linda ، sara m ، jigili ، نام کاربری ، RAMEZANI ، banu ، Elaheh.Ebrahimi ، somayyeh ، Sep.H ، میترا1 ، sougand_setareh ، m92 ، آرام ، pn1367 ، amd196 ، Net92ecommerce87 ، marzaman ، himty ، elahe ، ارس ، bahar_92 ، soheila ، mi-lan ، mozhgan68 ، مهشید ، galiver ، mahdigh13 ، sun
خیلی ممنون فرزانه جون واقعا لطف دارین من با خیلی از بچه ها صحبت کردم ولی متاسفانه ناراحتن همه

جالب اینه بیشتر به جای اینکه همه به قبول شده ها تبریک بگن به بچه های قبول نشده دلداری میدن ولی اینا خیلی ناراحتن خیلیا هم کشیدن کنار
 سپاس شده توسط m92
(7-شهريور-1392، 04:42 عصر)لیلی عباسی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خیلی ممنون فرزانه جون واقعا لطف دارین من با خیلی از بچه ها صحبت کردم ولی متاسفانه ناراحتن همه

جالب اینه بیشتر به جای اینکه همه به قبول شده ها تبریک بگن به بچه های قبول نشده دلداری میدن ولی اینا خیلی ناراحتن خیلیا هم کشیدن کنار

خانم لیلی خانم ناراحتی بعد یه شکست طبیعیه. به نظرم اگه نباشه یه جای کار ایراد داره. آخه مگه الکیه حداقل 2 -3 ماه درس خونده باشی، سه ماه پیگیری رتبه و نمره و انتظار... حالا قبول نشی و آب تو دلت تکون نخوره؟
این کنار کشیدنی هم که میگی یه عکس العمل طبیعی تو چنین وظعیتیه. اصلا مغز دوست داره این مسئله که باعث ناراحتیش شده رو پک کنه. حذفش کنه
اما قدرت جادویی زمان رو دست کم نگیریم. مغز ما به طور طبیعی بلده چجور خودشو درمان کنه. بعد یه مدت آروم می شه اصلا فشار روش کم میشه و برمیگرده. معنی قدرت جادویی گذر زمان دقیقا همینه!
تمام این حرفایی هم که می زنن تاکید روی همین نکته است که هدفی که داشتین رو فراموش نکنین. لطفا به مغز و روانتون اجازه بدین خودشو رفرش کنه. بزارین خودشو از فشار روانی که روش هست آزاد کنه بعد به کارای دیگش می رسه. مگه وقتی عضلات پا میگیره می شه رفت کوه نوردی؟ ماهیچه ها باید تو یه وضعیت راحت و آماده باشن تا بتونیم توقع کار فیزیکی جدی ازشون داشته باشیم.
اصلا شروع دوباره از همین الان یا برنامه ریزی برای سال دیگه از الان تو این وضعیت و فشار غیر منطقیه.
شاید یه وقتی فرصت شه و براتون بگم من امسال چجور شروع کردم. وضعیتم چطور بود و چجوری خودم رو به جلو هل دادم و هلم دادن!!
به امید موفقیت برای همه دوستام چه کسایی که امسال قبول شدن و چه نشدن Rose
 سپاس شده توسط bbc_sh ، mozhgan68
خانم کریمی ممنونم از راهنمایی هاتون ولی یه سوال دارم من شنیدم مدارک معتبر زبان تاریخ اعتبار دارن. اینطور نیست؟ یعنی الان اگه مدرک بگیریم تا موقعی که آزمون دکتری بخوایم بدیم مدرکه اعتبار داره؟
بچه های این انجمن himt خیلی خوبن / جدا میگم همه به طرز عجیبی با شخصیتن
هر وقت خسته ام یا سر حال نیستم میام اینجا پستاشونو میخونم ....

[highlight=#f5f5f5]ممکن است خیلی ها این متن را بخوانند . ولی به نظر من شاید حداکثر 1 یا 2 نفر این کار را بکنند.[/highlight]

قراره وقتی مدرک بالاتری گرفتیم باهاش چکار کنیم؟
متاسفانه ادامه تحصیل به یک رسم و حتی سنت تبدیل شده چون راه دیگه‌ای رو نمبینیم یا شاید هم چون راه دیگه‌ای نیست ،بریم دانشگاه تا دو سال دیگه خدا کریمه. به قول شما، بله، دو سال پیش برای یک کارشناس کار بوده (همونطور که برای خودم قبل از رفتن به سربازی بود)ولی الان؟؟ ولی دو سال بعد؟؟؟
همه میدونیم فرصت‌های شغلی بوجود نمیان و تبدیل هم نمیشن، فقط از بین میرن ! زمان استخدام هم میبینید که از مدرک فوق دیپلم تا کارشناس ارشد یه امتحان گرفته میشه و حتی شاید محدودیت سنی شغل‌ها براتون مشکل بشه

پ ن :مخاطبم اونایی نیستن که به خاطر علاقه‌شون به تحصیل، یا با هدف خاصی (مثلا «فانه بریم دانشگاه»)میخوان قبول بشن.(همون یکی دو نفری که اشاره شده!)
پرسشنامه شما در *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
 سپاس شده توسط s.medadi ، RAMEZANI ، himty
(7-شهريور-1392، 09:01 عصر)MT1391 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خانم کریمی ممنونم از راهنمایی هاتون ولی یه سوال دارم من شنیدم مدارک معتبر زبان تاریخ اعتبار دارن. اینطور نیست؟ یعنی الان اگه مدرک بگیریم تا موقعی که آزمون دکتری بخوایم بدیم مدرکه اعتبار داره؟

سلام - اعتبار مدرک زبان 2 سال است.
 سپاس شده توسط MT1391
سلام خانم کریمی
مرسی از راهنمایی هاتون
شما واقعا درست میگید من از همون هایی بودم که وقتی جوابها اومد و دیدم که قبول نشدم کشیدم کنار چون خیلی زحمت کشیده بودم خیلی خیلی و به طور قطع 9 ماه درس خوندم ولی با این کمک فکری که کردید انگار قدرتم بیشتر شد و خدا رو بیشتر حس کردم .
مرسی از کمکتون
انتظارش انتظارم سیر کرد انکه میخواهد بیاید دیر کرد تا به کی در انتظارش دیده بر در دوختن ای که دستت میرسد بر زلف یار در حضورش نام ما را هم بیار ......
سلام
از دوستان عزیز بابت راهنمایی هاشون تشکر میکنم.

لطفان اگه اطلاعات بیشتری درباره آزمون معتبر زبان به خصوص مربوط به سنجش پزشکی دارین راهنمایی کنید.

بسیار ممنون
(7-شهريور-1392، 04:36 عصر)فرزانه کریمی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام - ابتدا لازم است به کلیه قبول شدگان ، مخصوصا قبول شدگان این وب سایت تبریک عرض کنم و مطالب زیر را خدمت قبول نشدگان عرض کنم:
ا- بیشتر کسانی که الان دانشجوی کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی هستند بیش از یک بار در کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی شرکت کردند. کسانی بوده اند که در دو سال پیاپی لب مرز شده اند و بار سوم قبول شده اند. احتمال اینکه افراد لب مرز در سال آینده رتبه ممتاز شوند بسیار زیاد است.
2- بعضی وقتها ، وقوع یک امر به صلاح انسان نیست. قبولی همیشه هم به نفع انسان نیست. مثالی می زنم. یک از آشنایان ما مدرک کارشناسی تربیت بدنی خود را سال 1387 گرفت و همان سال در کارشناسی ارشد تربیت بدنی قبول شد و سال 1389 فارغ لتحصیل شد. در همان سال 1389 آموزش و پرورش یک آزمون برای استخدام معلم ورزش گرفت و 20 هزار معلم استخدام کرد که در تاریخ بی سابقه بود. این فرد خیلی دوست داشت در آموزش و پرورش استخدام شود. در امتحان کتبی استخدامی هم رتبه ممتاز کسب کرد ولی به علت مشکل سربازی پذیرش نشد. وی الان افسوس می خورد. اگر سال 1387 کارشناسی ارشد قبول نشده بود می رفت سربازی. سال 1389 سربازی تمام شده بود. در آزمون استخدامی هم قبول میشد (چون تمام افراد شرکت کننده قبول شدند) و استخدام می شد و بعدا با کارش کارشناسی ارشد هم می خواند. همانطور که بیشتر افراد همراه با کار درس می خوانند. الان بعد از چند سال وی می گوید قبولی کارشناسی ارشد وی در سال 1387 به صلاح وی نبوده است. چون الان شغل رضایتبخشی ندارد. صلاح کار آدم را فقط خدا می داند.
ممکن است حضور انسان در یک مقطع زمانی در یک جایی به صلاح نباشد و تنها کسی که می تواند این امر را تشخیص دهد خداوند می باشد.
3- شکست برای انسان لازم است و همه انسانها تجربه شکست را داشته اند و اگر انسان بطور پی در پی موفقیت کسب کند ممکن است دچار غرور هم شود . غرور یکی از مواردی است که انسانهای موفق باید مرتب خود را پایش کنند تا دچار آن نشوند.
4- انسان باید هر ناکامی را تجزیه و تحلیل کند و بیند برا چه شکست خورده و آن عوامل را بررسی کند و راه حل دهد.
5- توصیه آخر برای قبول نشدگان: اگر می خواهید از قبول شدگان امسال جلو بیوفتید کار زیر را انجام دهید:
الف - فورا" یک برنامه برای زبان انگلیسی خود بریزید بطوری که بتوانید تا آبان ماه 1393 در یک آزمون معتبر زبان سازمان سنجش یا سنجش پزشکی یک نمره فوق العاده بالا کسب کنید.
ب- از همین حالا مطالعه برای کنکور 1393 را شروع کنید. بعد از کنکور خرداد 93 ، درسهای کارشناسی ارشد را خودتان بطور خود آموز بخوانید.
ج- مهر 1393 که دانشگاه قبول شدید چون تعدادی از کتابهای کارشناسی ارشد را خواندید می توانید به سرعت موضوع پایان نامه را تعیین کنید. بنابراین زودتر می توانید پایان نامه خود را ارائه دهید و فارغ التحصیل شوید. چه بسا همزمان با ورودی های 92 فارغ التحصیل شوید.
از طرفی چون زبان شما خوب شده می توانید مقالات و کتابهای انگلیسی را بخوانید. می توانید کتاب ترجمه کنید و مقاله بنوسید و رزومه خود را قوی کنید.
د- بزرگترین مانع برای شرکت در آزمون دکترا ، داشتن مدرک زبان می باشد که شما دارید و به راحتی می توانید در آزمون دکترا شرکت کنید.
داشتن مدرک زبان با نمره عالی + نوشتن کتاب و مقاله و رزومه عالی + مطالعه زیاد منابع = قبولی قطعی در آزمون دکترای سال 1395
اگر این کار را بکنید به یک موفقیت لذت بخش دست پیدا می کنید و با شایستگی کامل از خیلی ها جلو می زنید.
ممکن است خیلی ها این متن را بخوانند . ولی به نظر من شاید حداکثر 1 یا 2 نفر این کار را بکنند.

از خانم کریمی بابت صحبتاشون تشکر می کنم. تجربه صحبت های ایشونو ثابت کرده
برای تمام دوستانی که زحمت کشیدند و امسال قبول نشدن به خصوص اونایی که لب مرز شدن از صمیم قلب آرزوی موفقیت و به روزی می کنم. امیدوارم سال دیگه شاهد رتبه های عالی و موفقیت ها تون در هر زمینه ای باشیم

در مورد زبان هم یاد یه نصیحت دکتر جلالی پدر آی تی ایران افتادم (*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*)
تقریبا سه یا چهار سال پیش، در یک همایشی سه نصیحت برای موفق بودن داشتن. خالی از لطف نیست اونا رو بدونید. خود من واقعا تا الان خیلی استفاده کردم:
اول:زبان
دوم: زبان
سوم: زبان

البته در مورد مدرک هم همیشه استادای زبان می گن، چون زمان اعتبار این مدرک ها محدوده بهتره سطح زبانتون رو در حدی نگه دارید که با یک مطالعه کوتاه مدت راحت بتونید یک نمره خوب بگیرید
هر چه دلم خواست نه آن می شود هر چه خدا خواست همان می شود ....
 سپاس شده توسط Sep.H ، میترا1 ، Harika ، t.aminsaleh ، MT1391 ، mozhgan68
مرسی دوست عزیز بابت این پستتون ولی چیزی که من فکر میکنم اینه که من سنم بالاتر میره و قبول نمیشم با وجود تلاشی هم که میکنم!ولی دوستانم امسال و پارسال قبول شدند
خیلی ازین بابت ناراحت شدم که عقب افتادم
امیدوارم بتونم واسه سال دیگه بخونم و قبول بشم