میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تشکیل مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران

#1
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: دكتر طريقت منفرد وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از تشكيل مجدد دانشگاه علوم پزشكي ايران و انفصال آن از دانشگاه علوم پزشكي تهران خبر داد.
به گزارش وبدا روز يكشنبه 18 فروردين 1392 وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در گفتگو با خبرنگاران از تشكيل مجدد دانشگاه علوم پزشكي ايران خبر داد.
دكتر طريقت منفرد وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در اين گفتگو از تشكيل مجدد دانشگاه علوم پزشكي ايران و انفصال آن از دانشگاه علوم پزشكي تهران خبر داد.
اين گزارش حاكيست: دكتر محمدحسن طريقت منفرد ديشب در پايان جلسه شوراي گسترش آموزش پزشكي گفت: بر اساس مصوبه شوراي گسترش آموزش پزشكي، دانشگاه علوم پزشكي ايران از دانشگاه علوم پزشكي تهران جدا شد.
وي در خصوص علل اين انفصال اظهار داشت: پس از ادغام دو دانشگاه شاهد اعتراضات زيادي از سوي اعضاي هيات علمي و دانشجويان علوم پزشكي بوديم كه دلايل درستي هم داشتند.
وي تاكيد كرد: با اين ادغام دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در زمينه آموزش پزشكي به دليل رسيدگي بيشتر به مراكز درماني و بيمارستان ها مختل شده بود، دانشگاه علوم پزشكي ايران كه يكي از دانشگاه هاي موفق علوم پزشكي بود حذف شده و دانشگاه علوم پزشكي تهران نيز به دليل افزوده شدن امكانات فراوان به خود نيازي به رقابت با ساير دانشگاه ها در خود نمي ديد و عملاً نيز چنين شده بود.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: با انتزاع دو دانشگاه از هم دوباره شاهد به وجود آمدن فضاي رقابت سالم در بين سه دانشگاه فعال علوم پزشكي در تهران خواهيم بود.
دانشجويان پزشكي و فارغ التحصيلان نگران نباشند
دكتر طريقت منفرد با اعلام اينكه هيچ جاي نگراني براي دانشجويان علوم پزشكي و فارغ التحصيلان وجود ندارد، گفت: دانشجويان در حال تحصيلي كه از سال گذشته دانشجوي ورودي دانشگاه علوم پزشكي تهران محسوب مي شوند براي تحصيل بين دو دانشگاه تهران و ايران اختيار انتخاب دارند.

مصوبه شوراي گسترش براي انفصال دو دانشگاه كفايت مي كند
وزير بهداشت با اعلام اينكه براي انفصال دو دانشگاه از هم مصوبه شوراي گسترش كفايت مي كند و نياز به مصوبه ديگري نيست، اظهار داشت: براي ادغام يك كميته انتقال تشكيل شده بود كه براي انجام اقدامات لازم انفصال دو دانشگاه نيز همين كميته با اعضاي ديگري كار انتزاع دو دانشگاه را انجام خواهد داد.
دكتر اعتماديان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي ايران
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در پايان از انتخاب دكتر مسعود اعتماديان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي ايران و دكتر غلامرضا شاه حسيني به عنوان رييس هيات انتقال دانشگاه خبر داد.
متن حكم دكتر طريقت منفرد به دكتر اعتماديان به شرح ذيل است:

جناب آقاي دكتر مسعود اعتماديان

سلام عليكم


نظر به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالي، به موجب اين ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني ايران منصوب مي‌شويد تا با ياري خداوند متعال و با همكاري اعضاي هيات علمي، مديران و كاركنان دانشگاه نسبت به انجام امور محوله در چهارچوب قوانين و مقررات مربوطه اقدام نماييد.
توفيق روزافزون شما را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در سايه توجهات حضرت وليعصر(عج) از خداوند متعال مسئلت دارم.

دكتر محمدحسن طريقت منفرد
وزير

گفتني است دكتر مسعود اعتماديان پس از اين انتصاب در گفتگو با خبرگزاري فارس گفته است با تشكيل مجدد دانشگاه علوم پزشكي ايران تمام سعي خود را به كار مي گيريم كه در كنار دو دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و تهران و با هماهنگي هم بتوانيم آموزش و درمان شايسته مردم ايران را بهتر از قبل ارائه دهيم.
وي افزوده است: جا دارد از رياست جمهوري، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، شوراي گسترش آموزش پزشكي و معاونان وزارتخانه براي احياي مجدد دانشگاه علوم پزشكي ايران، كه مزين به نام مقدس ايران است قدرداني كنيم و اميدواريم در يك فاصله زماني كوتاه به شكوفايي مجدد دست يابيم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكي ايران اظهار داشته است: تا آنجايي كه بررسي كرده ايم فقط يك دوره دانشجويان از طريق كنكور سراسري با كد مشترك وارد دانشگاه علوم پزشكي تهران شده اند، كه اين عزيزان به اختيار خودشان مي توانند دانشگاه علوم پزشكي مورد نظر خود را براي ادامه تحصيل از بين يكي از دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران يا ايران انتخاب كنند.
وي با اشاره به اينكه هر دو دانشگاه علوم پزشكي ايران و تهران ممتاز هستند، گفته هم دانشگاه علوم پزشكي تهران و هم دانشگاه علوم پزشكي ايران همانند گذشته از اين پس نيز در جهت تحقق اهداف نظام سلامت گام برخواهند داشت.

منبع: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
 سپاس شده توسط hadi ، health_sa ، MaN!a ، arash_65 ، sara_l ، آرام
#2
عجبـــــ داستاني شده ها ....
گرگ باش! مغرور! بر شب پادشاهی کن...
می خواهی خنجر بزنی از روبرو بزن...
مثل گرگ تعصب داشته باش،مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن...
مثل گرگ رو در رو حق بگیر...
به مانند گرگ باش...دوستانت را لیس بزن،دشمنانت را گاز بگیر...
گرگ باش دشمن را بدر...
در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش...
آنها به پارس کردن های بیهوده زنده اند...
بی اعتماد باش...بی اعتنا...
همیشه با گله،
اما تـــــــنــــــهــــــا...
 سپاس شده توسط فرزانه کریمی ، arash_65
#3
ساعت 7شب جمعه هفتم آبان 1389 : خبری در سایت وزارت بهداشت منتشر شد : دانشگاه علوم پزشکی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تهران ادغام شد و دیگر چیزی به نام دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود ندارد.
شنبه هشتم آبان 1389: تازه مسولان دانشگاه علوم پزشکی ایران از ادغام دانشگاهشان مطلع می شوند. اوج بهت همه اعضای هیات علمی و دانشجویان را فرا می گیرد.
دو هفته ای دانشجویان اعتراض می کنند.
اما اعتراض بی اثر می ماندو ادغام به سرعت انجام می شود.
همان شب که ادغام انجام شد وب سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران قطع شد و به هنگام تایپ *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید* به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل می شدی.
در مدت دو هفته تمام تابلو های دانشگاه علوم پزشکی ایران برداشته شد و به جای آن آرم و نام دانشگاه علوم پزشکی تهران نوشته شد.
کلی هزینه شد تا این دو دانشگاه با هم ادغام شدند. برخی ساختمانها را فروختند. دانشکده پرستاری ایران که در محله ونک بود به دانشکده پرستاری تهران که در میدان توحید بود نقل مکان کرد. محل دانشکده پرستاری ایران را به دانشکده مدیریت دادند. دانشکده مدیریت قبلا در یک آپارتمان کوچک در نزدیکی پارک ملت بود از این نظر این ادغام به صرف دانشکده مدیریت بود.

بالاخره در روز نوزدهم فروردین 1392 این دو دانشگاه از هم جدا شدند و بار دیگر دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل شد.
هنوز برخی از گروه های این دو دانشگاه با هم ادغام نشده بودند ازجمله گروه انفورماتیک پزشکی و مدارک پزشکی.
دانشکده مدیریت واطلاع رسانی پزشکی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده است که در آن رشته انفورماتیک پزشکی و مدیریت اطلاعات سلامت تدریس میشود و دانشکده فن آوری نوین تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران است که در آنجا رشته انفورماتیک پزشکی تدریس می شود.
گروه مدارک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در دانشکده پیراپزشکی قرار دارد.
این هم عاقبت کار بدون کارشناسی و با عجله.
 سپاس شده توسط Harika ، MaN!a ، hadi ، arash_65 ، sara_l
#4
این وسط تنها اونایی که ضرر میکنن ما دانشجوها هستیم

فقط باید روزی که خبر انفصال تایید شد تو دانشکده می بودید و می دیدید که اساتید دانشگاه ایران سابق (و البته حاضر) چقدر خوشحال بودن و سر از پا نمیشناختن.

حالا این وسط معلوم نیست دقیقا چه بلایی سر ما (بخصوص ورودی های 90 و 91) که انتخاب اولمون دانشگاه تهران بوده میاد

البته یه قولایی دادن ولی از حرف تا عمل کلی راهه ConfusedUndecided
Many People lose the small joys, in hope for big happiness

Pearl S. Buck
 سپاس شده توسط فرزانه کریمی ، hadi
#5
من دانشجوی دانشگاه ایران هستم و واقعا از اینکه دانشگاهمون از دانشگاه تهران جدا شد خیلی خیلی خوشحالم . مخصوصا اینکه اموال دانشگاه ایران بازگردانده شد و دوباره مجهز شدیم.هم اساتید و هم دانشجویان بسیار راضی هستند


موضوعات مشابه ...
موضوع
  پذیرش نخستین دانشجوی خارجی دکترای طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران
  اولویت بندی دانشگاهها در رشته انفورماتیک پزشکی
  طول مدت دوره ی ارشد انفورماتیک پزشکی وزمان روع پایان نامه
  انتخاب الویت بین دو دانشکده " فناوریهای نوین "و "مدیریت و اطلاع رسانی" دانشگاه تهران
  هماهنگی گردهمایی بچه های انفورماتیک علوم پزشکی تهران
  ثبت نام قبول شدگان دانشگاه تهران 92-93
  چارت دروس انفورماتیک پزشکی
  اطلاعیه در مورد خوابگاه دانشگاه تهران
  جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران
  تقسیم بندی دانشجویان دانشگاه تهران بین دو دانشکدهکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان