میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بهره برداری از شبکه ملی سلامت

#1


وزیربهداشت خبرداد: رصد دائمی تخت‌هایCCU و ICU/پایان مشکل کمبود تخت خالی در بیمارستان‌ها

وزیر بهداشت اظهار کرد: از این پس با راه اندازی شبکه ملی سلامت دیگر با این مشکل مواجه نخواهیم شد که آمبولانس‌های ما بیمار را به بیمارستان‌های مختلف ببرند و در آنجا با نبود تخت خالی مواجه شوند.

به گزارش خبرنگار «سلامت» ایسنا، وزیر بهداشت صبح امروز در مراسم بهره برداری از شبکه ملی سلامت (شمس) عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیمنیمی از مراکز خود را به این شبکه متصل کنیم و در آینده‌ای هرچه نزدیکتر شاهد گسترش این شبکه در کل کشور باشیم.

وی با بیان اینکه ارائه الکترونیک خدمات در حوزه سلامت وظیفه سنگینی بود کهبرعهده این وزارتخانه قرار داده شده بود، خاطرنشان کرد: در وزارت بهداشت کار فناوری اطلاعات و آمار را به جوانان سپردیم و نتیجه بسیار خوبی حاصل شد. اکنون اگر وضعیت نابسامان سه سال قبل را با شرایط فعلی مقایسه کنیم می‌بینیم که بیش از چند صد درصد پیشرفت داشته‌ایم.

دستجردی همچنین عنوان کرد: طی سالهای 75 تا 90 اقدامات بسیار کمی در این حوزه صورت گرفته بود و تنها دو هزار مرکز درمانی از طریق اینترنت به یکدیگروصل شده بودند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اکنون لازم است پرونده سلامت تمام شهروندان شامل400 پرسش در شبکه اطلاعات قرار گیرد، افزود: رسیدن به این نقطه می‌تواند بسیاری از مشکلات سلامت افراد را برطرف کند.

وحید دستجردی همچنین خاطرنشان کرد: با دستیابی به چنین وضعیتی بسیاری از مرگ و میرها در حوزه سلامت کاهش خواهد یافت و دیگر شاهد نخواهیم بود که آمبولانسی بیمار را به بیمارستان ارجاع دهد و در آنجا با کمبود تخت خالی مواجه شود.

وی همچنین عنوان کرد: اکنون با راه اندازی این شبکه امکانی ایجاد می‌شود تاما بتوانیم به راحتی تخت‌های CCU ، ICU و PICU ‌بیمارستان‌های مختلف را رصد کنیم و دیگر شرایطی پیش نیاید که بیماران درگیر کمبود تخت خالی شوند.

وزیر بهداشت در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 110 خدمت الکترونیکی در وزارت بهداشت ارائه می‌شود، اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک سازمان‌های بیمه گر هم در این شبکه با وزارت بهداشت همراه شوند.

حسین ریاضی، رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و مجری پروژه شبکه شمس نیز در این مراسم به ذکر توضیحاتی درباره این طرح پرداخت و عنوان کرد: حدود 53 درصد از نقاطی که در حال حاضر متصل شده‌اند، خانه‌های بهداشت،مراکز درمان روستایی، اورژانس و بیمارستان‌ها هستند که با پهنای باند مختلف که حداقل آن 12 مگابیت است فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه مجموع پهنای باندی که وزارت بهداشت در این زمینه دریافت کرده را 9.4 گیگابیت دانست.

انتهای پیام
خدایا ، در برابر هر آنچه که انسان بودن و انسان ماندن را به تباهی میکشاند،  مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن !
 سپاس شده توسط فرزانه کریمی ، moradis ، Shiva Faramarzi ، soniya ، hadi ، MaN!a ، health_sa ، arash_65 ، hadi8963 ، ferial


موضوعات مشابه ...
موضوع
  کارآفرینی در حوزه سلامت منتظر نخبگانی مانند شماست
  تاسیس رشته مدیریت فناوری در سلامت
  وزیر بهداشت «مرکز ملی داده های سلامت» را افتتاح کرد
  انتصاب دكتر رياضي به سمت دبير جشنواره خدمات الكترونيك سلامت
  سامانه ملي آموزش الكترونيك سلامتکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان