میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویت

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بالابردن درصد زبان و فناوری**

سلام وتبریک به همه اونایی که قبول شدن و اونایی هم که انشا........سال دیگه اینروزا قبولن.

من میخوام درصد درس زبان روبالاببرم .

از دوستانی که درصد این درسشون بالای 50یا حداقلش 50میخوام بگم::::::::
چه جوری خوندن
از کی وقت گذاشتن.
خودم کیف میکنم وقتی میبینم یکی زده 70درصد یا بیشتر.تواین 2سال من درصدام در حد 30بوده . تقریبا 3ماه اخرلغات504ولزگی رو خوندم.

تصمیمم جدی هاااااااااااااااا

دوستانی که قبول شدن فناوری اون سوالایی که واقعا مربوط به برنامه نویسی بوده رو هم ایا تونستن جواب بدن.
من کتابای مربوط به فناوری رو خوندم باز درصدم در حد 28بود. اینم میخوام بالاببرم.
شاید نحوه خوندم اشتباه بوده......

بیشتر انسانها، زمانی ناامید می شوند که چیزی به موفقیت آنها باقی نمانده است...
در مورد زبان:
صرف دایره لغات خوب فقط شما رو میتونه در سوالات لغت کمک کنه و تا حدودی هم گره گشای راه شما در متن ها باشه. ولی یه سری نکات:
برای متون همیشه بخاطر داشته باشید که نیازی نیست حتما شما کل متن و کل کلمات درون اون رو متوجه بشید...متاسفانه باور غلطی که بین خیلیا هست و متاسفانه این باور غلط از مدارس شروع میشه اینه که سعی میکنیم متون رو لغت به لغت ترجمه کنیم. این کار اشتباهه...
برای سوالات متون شما باید متن رو بصورت روزنامه وار ابتدا مطالعه کنید(حداکثر در متون کنکور 1-2 دقیقه زمان میخاد) پس از مطالعه شما به main idea متن دست خواهید یافت و متوجه خواهید شد که متن در مورد چیه و لحن هدایتی متن آیا مثبت هست یا منفی و ... در واقع یه سری اطلاعات کلی به دست میارید. بعد از اون میرید سراغ سوالات. در این موقع یه سری سوالات با توجه به اطلاعات کلی که بدست آوردید قابل پاسخه. سوالات مابقی رو هم اغلب خواهید توانست حدس بزنید که مربوط به کدوم پاراگراف هستند و میتواناید پاسخ دهید.
یک نکته که به ان هم برخورد خواهید کرد Key Word ها هستند. یعنی کلمات کلیدی. مثلا در کل متن یک بار از واژه Book استفاده شده و درون سوال هم واژه Book به کار رفته لذا بهترین پیشنهاد اینه که شما اون جمله مربوطه رو تو متن مطالعه کنید تا به جواب برسید.
و نگته دیگر اینکه شما در برخی سوالات باید از دایره لغت خود کمک بگیرید. این حالت برای سوالاتی هست که معنا یا مفهوم یک واژه خاص رو در متن از شما میخواهند. اغلب این لغات، لغات بسیار سختی هستند و شما نمی توانید از دایره لغات بصورت مستقیم استفاده کنید. در این صورت شما باید از تکنینک meaning prediction استفاده کنید و معنای لغت رو با توجه به مفهوم کلی متن و پاراگرام حدس بزنید.
///////////////////
در نهایت پیشنهاد بنده برای شما در کنکور:
ابتدا لغات مربوط به 5سال آخر کنکور رو بخوبی بخاطر بسپارید
تکنیک مطالعه متن رو در خودتون قوت بخشید(این تکنیک ها رو در کتب آقای لزگی و یا First Certificate In English میتونید پییدا کنید)
و نهایتا از لایتنر برای حذف لغات و از تمرین و تست زنی مداوم در ماه آخر برای تسلط استفاده کنید
///////////////
من خودم 9 سال زبان خوندم و دیپلم و مدرک حرفه ای FCE زبان رو دارم و با اتکا به این موارد در کنکور در مدت زمان 10دقیقه(بودجه ای بود که برای زبان تخصیص داده بودم) تونستم به 11 سوال پاسخ بدم که به نظرم برای زبان در کنکور انفورماتیک این مدت زمان و این تعداد پاسخ کافی هستند. همچنین از این تعداد 10 تا درست و 1دونه غلط و همچنین 4تا لغت و 7 تا متن زدم.
///////////////////////////////////////////////////
در مورد زمان مطالعه زبان هم باید بگم این درسی هسش که در کل مدت زمان مطالعه کنکور شما باید کنار شما باشه و هر روز و یا هر شب باید مطالعه و یادآوری بشه. زمان شروع هم همین الان هسش و فردا بسیییییییییییییار دیره. در ضمن لغات 504 فکر نمی کنم کمک شایانی بکنه شما رو و بهتره روی همون کتاب لزگی مانور بدید. در سال 91 از کل گزینه ای لغت یه چیزی حدود 10-12 از لغات ، لغات تکراری سالهی پیش تا 88 بود که من خونده بودم
تولد چیزی غیر از آغاز مرگ نیست . ادوارد یانک
 سپاس شده توسط MaN!a ، pari ، Harika ، elahe ، hamidi ، hadi ، مهرنوش23 ، Roya-A
خیلی ممنون.

من خوب تا حالا برازبان عین بقیه درسا وقت نذاشتم. وتست وکنکورای سالهای قبل رو هم نخوندم.

فقط امسال از اواسط فروردین لزگی روتا 9درس اولش خوندم 504هم تقریبا تا آخراش ودوباره فرصت مرور نداشتم.
بدون اینکه تستای کنکورای سال قبلش رو بخونم.چون دیگه نزدیکای کنکور بود گفتم شاید قاط بزنم.

دوستان دیگه اگه نظری دارن بفرمایند...........

(15-شهريور-1391، 10:21 عصر)pari نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خیلی ممنون.

من خوب تا حالا برازبان عین بقیه درسا وقت نذاشتم. وتست وکنکورای سالهای قبل رو هم نخوندم.

فقط امسال از اواسط فروردین لزگی روتا 9درس اولش خوندم 504هم تقریبا تا آخراش ودوباره فرصت مرور نداشتم.
بدون اینکه تستای کنکورای سال قبلش رو بخونم.چون دیگه نزدیکای کنکور بود گفتم شاید قاط بزنم.

دوستان دیگه اگه نظری دارن بفرمایند...........

با احترام به انتخابتون ولي 504 بدرد كنكور نميخوره
پيشنهاد ميدم دوستايي كه ميخوان زبان بخوونن يا لزگي يا رضازاده ++ تستهاي سال قبل
چون من امسال اينكارو كردم و ديدم كه تو كنكورا يه سري لغات تكرار ميشه و البته دايره لغويم بد نبود با اين حال فقط وقت كردم vocab بزنم و به readings نرسيدم 12 سوال حل كردم 1يش غلط بود

و با آقا وحيد موافقم لايتنر يا هرچيزي كه بتونيد هر روز لغات رو تكرار كنيد خيلي كمك ميكنه.
به نظرم روزي 1-2 ساعت بايد به زبان اختصاص داد البته بستگي به اين داره كه زبانتون در چه حديه و اينكه از كي ميخواييد شروع كنيد.

من از لايتنر كمك نگرفتم سيستم اينجوري بود كه:
صبحها زبان ميخوندم
هرروز بايد لغاتي كه ميخوندم تكرار بشه و دو گروه در نظر ميگرفتم(گروه بدان-گروه خوبان آخيي يادش يخير)
لغاتي كهاز روز قبل خونده بودم مرور ميكردم هر كدوم كه بلد نبودم در گروه بدان اونايي كه بلد بودم در گروه خوبان
اونايي كه بلد نيودم حفظ ميكردم باز مثه اينكه تازه دارم ميخونمشون و چندتا جندا كه ميخوندم يا مرور سريع ميكردم همون موقع- كه بهتر تو ذهنم بمونه
تكليف گروه خوبان؟؟؟ اونها به جعبه اي منتقل ميشد ويكي دوروز بعد يا آخر هفته مرور ميكردم
تكليف گروه بدان؟؟؟ مثه لغات تازه حفظ شده بايد همون شب يا فرداش مرور ميكردم

شايد باور نكنيد لغاتي چندروز تو گروه بدان ميموندمن ولي لغاتي تو بار اول وارد گروه خوبان ميشدن
دليل؟؟؟
اونايي كه زمان حفظ كردن چندتا چندتا مرور ميكردم بهتر و هميشگي به ذهنم ميموند.ولي اونايي كه فقط حفظ ميشد و به فردا موكول ميشد بارها بايد ميخووندمشون.

امتحان كنيد حتي دوستام كه واسه آيلس و تافل ميخوندم به كار من احسنت ميگفتن(تعريف از خود نيست-چون مطمئنم جواب ميده دلم نمياد نگم تست كنيد)
 سپاس شده توسط Vahid_Farahmandian ، Harika ، pari ، elahe ، hamidi ، shahla_r ، hadi
سلام/ من برای کنکور امسال اول اومدم 504 رو شروع کردم (با لایتنر/که پیشنهاد میدم حتما استفاده کنید) بعد از خوندن 16 تا درسش فهمیدم که این کتاب به درد کنکور من نمیخوره،رفتم سراغ تافل،از تافل هم یه 10 درس رو خوندم،بازم دیدم نه...،اونقدی وقت ندارم که بخوام تمومش کنم و اونم مثه 504 لغت پرت و به درد کنکورنخور زیاد داشت! حدودا اویل اردیبهشت بود شروع کردم به خوندن کتاب لزگی،یه مهارتشو خوندم دیدم خیلی جامعو مفیده و خوشم اومد،اما من وقت اینو نداشتم که بخوام کتاب به اون سنگینی رو تو دوماه بخونم! کتاب رو از آخر باز کردم و از آخرین آزمونای کنکورای سنوات گذشته که تو کتاب من تا سال 89 بود شروع کردم و از جدید به قدیم آزمونا رو میزدم! در حین زدن هر آزمون هر vocab ی که بلد نبودم رو مینوشتم و تولایتنر میذاشتم! پس رد شدن از هر آزمون حدود دو الی سه روز طول میکشید(با روزی حدود یک تا دو ساعت وقتی که برای زبان میذاشم/خیلی آهسته،مفهومی و بدون عجله) ذیگه تا نزدیکای کنکور به آزمون سالهای 76 اینا رسیده بودم! تو این مدت هم خیلی تست زبان زنیم قوی شد،هم اینکه تقریبا سبکو سیاق طراحی سوال دستم اومد! تا جایی که من آزمون زبان انفورماتیک سال 88 رو 79% و آزمون سال 89 رو 74% زدم! فقط مشکل این بود که تو کنکور واقعی نمیشد این درصدا رو زد،چرا؟؟ چون واقعا وقت کمه و اگه شما بخوای به تمام موادامتحانی موجود تو دفترچه برسی باید بدون تعارف از بعضی سوالات بگذری (اگه میگی نه،یه سوال از تمام بچه های این سایت بپرسین تا باورتون بشه که هیشکی تو وقت تعیین شده واسه کنکور انفورماتیک نمیتونه به تمام سوالات اون برسه/یعنی محاله) به همین دلیل منم تو جلسه کنکور تمام وکب ها رو خوندم ولی فقط تونستم سراغ سه تا ریدینگ برم و به اجبار دوتا ریدینگ رو همون اول واسه خودم حذف کردم(که ای کاش چنین کاری نکرده بودم)! با این حساب توی اون فرصت کم 27 تا سوال زدم که 21 سوال صحیح شد و 6 تا غلط (که اگه یکم فقط یکم دقت کرده بودم 3تا دیگه رو هم درست زذه بودم)!
و اما توصیه من به شما: به هیچ وجه از جعبه لایتنر غافل نشین که بدون شک کلید موفقیت هرکسی تو قسمت زبانه،و دوم اینکه بدون اینکه از اول مثه من دچار شک و دودلی بشید برای انتخاب یه کتاب خووب،از همین الان کتاب لزگی رو تهیه کنید و با آرامش بخونیدش و مطمئن باشید که اگه تمام مهارتا و لغات این کتاب رو خوب خوب یاد بگیرید و تمام آزمونای اون رو بزنید و تو جلسه هم از یه سوال زبان نخونده رد نشید (اشتباهی که من کردم)،بدووون شک بالای 80% میزنید! من قول میدم/ موفق باشید
hope is good things
 سپاس شده توسط Vahid_Farahmandian ، پرواز ، Harika ، pari ، elahe ، hamidi ، hamid92 ، hadi ، shahla_r ، hanie
ضعف من این بو دکه تستای سال قبل اخرکتاب لزگی رو نگا نکردم .اصلا..........

اینسری انشا......اصلاح میکنم.

"میخوام زبان یه درصد خوب بزنم. "

(17-شهريور-1391، 12:09 عصر)pari نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ضعف من این بو دکه تستای سال قبل اخرکتاب لزگی رو نگا نکردم .اصلا..........

دقیقااااا، چون هر چقد هم که یه شخص زبان رو خوب خونده باشه،اما با تست زنی ،تنظیم وقت و شیوه طراحی سوال آشنا نباشه مطمئنا نمیتونه درصد خوبی رو از خودش به جا بذاره! مثلا من خودم تو اون همه آزمونی که زدم به یه نکته ظریف رسیدم که از 5تا ریدینگ کنکور وزارت بهداشت یکیش سطح بسیار بالایی داره و واقعا سخته ،3تاش در سطح متوسط ویکی هم بسیار روان و آسون/ پس من سعی کردم تو جلسه کنور در کمترین زمان ممکن اون ریدینگ سخت رو حذف کنم(به علت کمبود وقت) و وقتمو جوری تنظیم کنم که حتما به تمام تستای لغات و حداقل به 3تا ریدینگ برسم (البته برنامه من این بود که دیرتر برم سراغ تستای آمار تا بتونم 4 تا ریدینگ رو بخونم/اما نشد)،که اگه این تقسیم و تنظیم وقت نباشه واقعا خوندن شما به هیچ دردی نمیخوره!
با آرزوی موفقیت!!!!
hope is good things
 سپاس شده توسط MaN!a ، Vahid_Farahmandian ، hamidi ، hadi
(17-شهريور-1391، 12:21 عصر)advance نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(17-شهريور-1391، 12:09 عصر)pari نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*ضعف من این بو دکه تستای سال قبل اخرکتاب لزگی رو نگا نکردم .اصلا..........

دقیقااااا، چون هر چقد هم که یه شخص زبان رو خوب خونده باشه،اما با تست زنی ،تنظیم وقت و شیوه طراحی سوال آشنا نباشه مطمئنا نمیتونه درصد خوبی رو از خودش به جا بذاره! مثلا من خودم تو اون همه آزمونی که زدم به یه نکته ظریف رسیدم که از 5تا ریدینگ کنکور وزارت بهداشت یکیش سطح بسیار بالایی داره و واقعا سخته ،3تاش در سطح متوسط ویکی هم بسیار روان و آسون/ پس من سعی کردم تو جلسه کنور در کمترین زمان ممکن اون ریدینگ سخت رو حذف کنم(به علت کمبود وقت) و وقتمو جوری تنظیم کنم که حتما به تمام تستای لغات و حداقل به 3تا ریدینگ برسم (البته برنامه من این بود که دیرتر برم سراغ تستای آمار تا بتونم 4 تا ریدینگ رو بخونم/اما نشد)،که اگه این تقسیم و تنظیم وقت نباشه واقعا خوندن شما به هیچ دردی نمیخوره!
با آرزوی موفقیت!!!!

آفرين به شما .و من نكته ديگه‌اي بايد بگم كه تو كنكور وزارت بهداشت از سال 82 تاكنون بسياري از لغات تكراري بودن و بسيار بكار برده شده بود
من واسه ريدينگ وقت كم آوردم و ديدم فرصت نيست برگشتم تستهاي بقيه دروس كه علامت زدم چك كردم
 سپاس شده توسط elahe ، Shahab Ebrahimi ، hamidi ، hamid92 ، hadi ، shahla_r ، pamchal71 ، hanie