میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برای کارکردن با ویندوز ۸ مجبورید کامپیوتر را از نو یاد بگیرید

#1
Lightbulb 
ملت ایران: این سیستم عامل، سه دستور العمل لمسی جدید و البته ضروری را معرفی می کند: ضربه زدن به سمت پایین، چپ و راست. شاید به نظر ساده برسند اما در عمل، اینطور نیست و باید آنها را خوب یادگرفته و به حافظه عضلانی خود بسپارید.
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

شاید بتوان گفت پس از حذف دکمه استارت از دستکتاپ ویندوز که 17 سال پیش روی ویندوز 95 قرار گرفته بود، این دستورالعمل های لمسی بزرگترین تغیر سیستم عامل جدید مایکروسافت باشد.در واقع ویندوز 8 به جای منوی قدیمی استارتش، یک صفحه استارت پر از اپلیکیشن های کاشی گونه دارد که در ستون ها و ردیف هایی مشخص کنار هم قرار گرفته اند.
این اپلیکیشن ها با حرکات انگشت میزبان ، کنترل می شوند. اگر از لبه این صفحه به سمت پایین ضربه بزنید ، منوی تنظیمات اپلیکیشن ها باز می شود. جست و جو کردن دریک برنامه و شخصی سازی آن ، باضربه زدن از سمت راستش کنترل می شود. و بازگشتن به اپلیکیشنی که قبلا باز بود، با ضربه زدن از سمت چپ امکان پذیر است .
دستورات لمسی دیگری هم وجود دارد. به عنوان مثال، کشیدن انگشت از بالا تا پایین صفحه باعث بسته شدن اپلیکیش می شود. برای دیدن کاشی تنظیمات باید کاشی ها را "قلقلک" بدهید! یعنی با کشیدن های سریع و کوتاه به سمت پایین می توانید این کاشی را باز کنید. با حرکات دیگری هم می توانید باسرعت به منوی اصلی تنظیمات دستگاه برسید و یا بین چند اپلیکیشن حرکت کنید.
عرضه تبلت ها و لپ تاپ های میزبان ویندوز 8، از ماه اکتبر آغاز می شود یعنی درست همزمان با قرار گرفتن سیستم عامل جدید مایکروسافت در قفسه ی فروشگاهها.
اما این دستورات لمسی فقط برای کامپیوترهایی که قرار است با ویندوز 8 عرضه شوند کاربرد ندارد. مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرده بود که با تولید کنندگان موسهای تاچ پد همکاری خواهد کرد تا بتوانند این کنترل های جدید را با موس ها و لپ تاپ هایشان به خوبی یکپارچه کنند.
فرار کردن از یادگیری این حرکات جدید ممکن نیست. درست است که ویندوز 8 با کی برد ها و موس ها سنتی هم به خوبی کار می کند اما همچنان بعضی از دستورات جدید باقی می ماند که فراگیری آنها لازم است. به جای اکثر این حرکات می توان از موس استفاده کرد ولی آن عده ای که کار کردن با کی برد را ترجیح میدهند، برای تغییر وضعیت دادن بین اپلیکیشن ها، تغییر دادن تنظیمات و یا خارج شدن از یک برنامه نیازمند یادگیری میانبر های جدید هستند.
حتی دکمه ویندوز Windows key هم در ویندوز 8 نقش جدیدی را ایفا می کند: این دکمه کاربران را به صفحه استارت باز می گرداند.
این دستورات لمسی؛ تنها تغییرات عمده نرم افزار شاخص مایکروسافت نیستند! کاربران ویندوز 8 باید از دو نسخه متفاوت اینترنت اکسپلورر استفاده کنند (یکی برای صفحه استارت و دیگر مخصوص دستکتاپ)، علاوه بر این متدهای کاملا جدیدی برای یافتن اپلیکیشن ها و حتی حالت های متفاوتی هم برای خواب کامپیوتر وجود دارد ( مثلا "connected sleep" هر از چند گاهی کامپیوترتان را برای بروز شدن روشن می کند!).
مسلما همه این قابلیت ها برای بروز کردن اینترفیس کهنه کامپیوترها که نزدیک به دو دهه ثابت مانده بود، بسیار مفید است . اما شکستن عادت های قدیمی ، چندان هم کار آسانی نیست. پس هر چه زودتر ذهن خود را برای استفاده از ویندوز 8 آماده کنید.
RoseRose


ملت ایران
خدایا ، امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار می دهم و به تو، توکل می کنم که چراغ و هدایتگر راهم باشی .
خدایا اگر به یاد آورم که در گذشته چگونه از من مراقبت کردی
در زمان حال به تو توکل می کنم و می دانم، سپردن آینده به دستان توانای تو، بسیار اسان است.
Rose
اگر می خواهی خوشبخت ، باشی سعادت دیگران را هم در نظر بگیر
اگر شادی و تمام چیزهای مطلوب را با دیگران قسمت کنید ،
شادی و چیزهای مطلوب بیشتری را به سمت خودتان جذب می کنید.
امتحان کنیدRose
شهر از بالا زیباست ؛ و آدم ها از دور جذاب .لطفاً فاصله مناسب رو حفظ کنید تا قشنگ بمونیدRose

 سپاس شده توسط hamidi ، hadi


موضوعات مشابه ...
موضوع
  برای درمان لخته خون در پا به چه دکتری مراجعه کنیم؟
  دانلود از یوتیوب از طریق کامپیوتر
  ۸ اتفاق بزرگ برای ۱۰ سال آینده IT
  پزشکی از راه دور برای پیشرفت نیازمند فرهنگسازی است
  مقایسه ویندوز ۸ با ویندوز ۷: سرعت عملکرد کدامیک بیشتر است؟
Lightbulb به هوش باشید: این سوپر کرم هم ویندوز، هم اپل و هم VMware را آلوده می کند
  آمادگي دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان+لینک تصاویر ماهواره
  مصرف دوز پایین آسپرین مخصوصاً برای افراد میانسالی که در خانواده خود سابقه بیماری قلبی
  فراخوان مقاله برای دو کنفرانس مهم هوش مصنوعی ، داده کاوی و ... ( شیراز و برزیل)کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان