میهمان گرامی ، خوش آمدید . عضــویترتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سامانه ملي آموزش الكترونيك سلامت

#1
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

آموزش سلامت با هدف ترغيب مردم به اينكه بخواهند سالم باشند، بدانند چگونه سالم بمانند، براي حفظ سلامت فردي و اجتماعي اقدام نمايند و در موقع لزوم طلب كمك كنند؛ جزء لاينفك سيستم ارائه خدمات بهداشتي به شمار مي رود.
در اين ميان با استفاده از ابزارها و سيستمهاي آموزشي مناسب، يادگيري سريعتر و مؤثر تر مي گردد و بخشي از اين سيستمها مربوط به انتخاب رسانه هاي آموزشي مناسب است.

در دو دهه اخير، فناوري نوين ارتباطات و اطلاعات با دگرگون ساختن ابزارها و شيوه هاي توليد و انتشار اطلاعات و همچنين فراهم آوردن بستر تبادل و نشر آسان و گسترده اطلاعات موجب تحولات بنيادين در رسانه ها و آثار مختلف گرديده است. ابزارهاي حاصل از اين فناوري نوين، از سويي شيوه هاي پديد آوردن و نشر بسياري از آثار علمی، فرهنگی و فناوری را دگرگون ساخته و از سوي ديگر رسانه ها و اشکال تازه اي از آثار علمی، فرهنگي و هنري راپديد آورده است که تا سال هاي پاياني قرن گذشته ميلادي، سرعت و وسعت دامنه انتشار، جذابيت، تنوع و حجم محتواي قابل انتشار توسط آنها در تخيل ارباب رسانه ها نيز نمي­گنجيده است.

بدين ترتيب امروزه نه تنها رسانه هاي جديدي همچون رسانه هاي اينترنتي (پايگاه هاي اطلاع رساني اينترنتي، خدمات و بستر هاي مختلف اينترنتي ) و بسته هاي نرم افزاري رسانه اي در مدت زماني کوتاه، گوي سبقت را از سينما، کتاب و مطبوعات ربوده و در رقابت با راديو و تلويزيون فراگير ترين و مؤثر ترين ابزار نشر محتوا، اطلاع رساني و اطلاع يابي به شمار مي­آيند، لذا سامانه ملي آموزش الكترونيك سلامت در راستاي آموزش مباني عمومي سلامت به مردم با محوريت پيشگيري و بر طبق برنامه پنجم توسعه در بكارگيري ابزار فناوري اطلاعات طراحي شده است. هم اكنون 5 دوره تغذيه، فعاليت بدني، پيشگيري از دخانيات، سلامت روان و سالمندي بصورت الكترونيك نهايي شده است.

هدف نهايي: ارتقاي سواد سلامت جامعه
اهداف اختصاصی:
آموزش عمومي مباني سلامت از طريق بكارگيري فناوريهاي نوين
آموزش مباني سواد سلامت به 20.000.000 نفر ايراني
هدايت دانشگاههاي علوم پزشكي به توليد سامانه هاي آموزش الكترونيك سلامت
دستيابي به اهداف سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در راستاي ارتقاي سلامت
دسترسي مردم به تمام اطلاعات سلامت به طرق مختلف چه در روستا و چه در شهر

فرایند اجرا: مردم پس از مراجعه به سايتWWW.Ulc.ir و تكميل فرم ثبت نام، در دوره ثبت نام نموده و با وارد نمودن آدرس در سايت، محل دانشگاه تحويل بسته به ايشان اطلاع داده ميشود. افراد با مراجعه به دانشگاه، بسته خود را تحويل گرفته و پس از نصب برنامه، ثبت نام ايشان نهايي ميشود. افراد فرصت دارند تا در يك بازه زماني 3 ماهه، دوره هاي مدنظر را بصورت الكترونيك فراگرفته و در آزمون نهايي شركت نمايند. پس از آزمون براي ايشان گواهينامه معتبر صادر ميشود.


سواد سلامت

سواد سلامت عبارت است از توانایی مردم جامعه در زمینه درک و به کار بستن اطلاعات و دستورالعمل های مربوط به سلامت (مانند دانستن شیوه های بهبود شیوه زندگی سالم و یا پیشگیری و درمان بیماری های واگیر و غیر واگیر) که از طرف مراکز خدمات سلامت و بهداشت به عموم جامعه ارائه می گردند.

به خاطر این که پایین بودن سواد سلامت مردم جامعه با شیوع بسیاری از مشکلات سلامتی و بیماری های واگیر و غیر واگیر در ارتباط می باشد. بنابراین امروزه، سواد سلامت به عنوان یک شاخص مهم برای شناسایی وضعیت کلی سلامت در جامعه مورد توجه مسئولین و صاحبنظران می باشد.

یکی از مواردی که می تواند باعث ارتقاء وضعیت سواد سلامت جامعه شود، آموزش اصول مهم سلامت برای عموم مردم می باشد که در این زمینه آموزش سلامت می بایستی به زبان و بیان ساده ای ارائه شود تا برای عموم مردم قابل درک و استفاده باشد.

ثبت نام رایگان در دوره های آموزش الکترونیک سلامت
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

بازی های اینترنتی سلامت - بسیار پیشرفته!
*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
سال نو مبارکRose
 سپاس شده توسط Shiva Faramarzi ، s.medadi ، Oranus ، hadi ، Esmali


موضوعات مشابه ...
موضوع
  آموزش گام به گام ساخت اپل آیدی
  آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام
  آموزش دانلود ویدیو از یوتیوب
  آموزش دانلود از یوتیوب در ios
  کارآفرینی در حوزه سلامت منتظر نخبگانی مانند شماست
  تاسیس رشته مدیریت فناوری در سلامت
  وزیر بهداشت «مرکز ملی داده های سلامت» را افتتاح کرد
  بهره برداری از شبکه ملی سلامت
  انتصاب دكتر رياضي به سمت دبير جشنواره خدمات الكترونيك سلامتکاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان