انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران
نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران (http://www.himt.ir)
+-- انجمن: کنکور کارشناسی ارشد (http://www.himt.ir/forum-28.html)
+--- انجمن: کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی (http://www.himt.ir/forum-31.html)
+--- موضوع: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 (/thread-3073.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 24-خرداد-1393

دوستان سوال 76 کلا اشتباه هستش

وقتی برای یک متغییری دو فرمول بیان میشه یعنی اگر از هردو فرمول بریم باید مقدار یکسانی بدست اید. نمیشه برای یک متغییر دو فرمول بگید که دو جواب متفاوت بدست بیارند( از لحاظ منطقی که در ریاضی و فیزیک هست)

حال برای بدست اوردن میزان چرخه ی اشغال تخت دو فرمول هست یکی مستقیم یکی غیر مستقیم.

که این فرمول ها به صورت زیر است ( برگرفته از کتاب داده پردازی حمید مقدسی صفحه 95 و 96)
فرمول غیر مستقیم به صورت زیر است :

میزان چرخه اشغال تخت = (میانگین مدت اقامت * 100) / (درصد اشغال تخت * تعداد روز های یک دوره معین )

در صورت سوال 76 اطلاعاتی که داده به صورت زیر است:
درصد اشغال تخت= 80
میانگین مدت اقامت بیماران = 9 روز
تعداد روزهای یک دوره معین = 365
تعداد کل ترخیص شدگان= 6000
حال با همین فرمول و اطلاعات صورت مساله، میزان چرخه اشغال تخت بدست می اوریم

100*9 ) / ( 80* 365)=میزان چرخه اشغال تخت
بنابراین
میزان چرخه اشغال تخت = 32.4444

حال دوستان بریم از فرمول مستقیم اسفاده کنیم:

فرمول مستقیم میزان چرخه اشغال تخت

میزان چرخه اشغال تخت= تعداد ترخیص ها ( از جمله مرگ ها) در طی یک دوره معین تقسیم بر میانگین تخت فعال در خلال همان دوره

در صورت سوال گفته تعداد کل ترخیص ها 6000 بوده که این هم در فرمول هست

جای مورد بحث این هست که میانگین تخت فعال در خلال همان دوره در صورت سوال نیست حال فرض کنیم که بیمارستان 200 تخت خوابی همه تخت فعال باشند.
یعنی میانگین تخت فعال در خلال همان دوره برابر با 200 باشه (فرض گرفتیم که تخت ثابت = تخت فعال)
خال در فرمول جایگزین میکنیم.
30=200 / 6000 = میزان چرخه اشغال تخت

حال من از شما یک سوال دارم.
چرا برای فرمول غیر مستقیم مقدار 32.44 بدست امد ولی با فرمول مستقیم مقدار 30؟

یعنی این دو فرمول دو مقدار متفاوت باید بدست بیارند؟ این که کلا از نظر منطق تناقض داره.
خب اگه این دو فرمول یک جواب باید بدست بیارند پس باید فرضمون اشتباه باشه یعنی میانگین تخت فعال در خلال همان دوره نباید برابر با 200 باشه

پس سوال نهایی من این میشه
آیا این دو فرمول مستقیم و غیر مستقیم باید یک جواب بدست بیارند یا دو جواب متفاوت؟؟؟؟

دوستان من بدون هیچ غرضی مینویسم و نمیخوام نظرم بگم.
دوستان واقعا برای من این شبه هستش. چون توی رشته های ما دوتا فرمول برای یک متغییر به یک جواب یکسان برای ان متغییر منجر میشه بخدا من اینجا رو نمیدونم چطوره!!

دوستان اگه کسی توضیحی داره بگه

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - fskh - 24-خرداد-1393

در مورد سوال 76 یا گزینه 1 می شود یا 3 . اما منم گزینه یک را مثل خانم رستمی با این استدلال زدم که به فرمولی که در بانک سوالات اومده نزدیک تر هست! گزینه 2 که اصلا نمیشه. اما گزینه 3 از همه درست تر هست!!!

سوال 26 ساختمان داده که من برنامه اش را نوشتم شد مقدارش 4 !

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 24-خرداد-1393

اقای مهندس منم میگم به احتمال زیاد گزینه 3 گزینه کلید باشه.
ولی از شما خواهش میکنم به سوالی که در مطلب بالاتر نوشتم جواب بدین !!!!!!!!!
دلیل بگید. چه در درست بودنش و چه در غلط بودنش

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - fskh - 24-خرداد-1393

(24-خرداد-1393، 01:50 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*اقای مهندس منم میگم به احتمال زیاد گزینه 3 گزینه کلید باشه.

ببنید این فرمول ها در درس مدیریت اطلاعات بهداشتی مثل رشته ریاضی نیست که از هر فرمول بری به یک جواب برسی. بلکه تقریبی هستن. و فرض ها انها متفاوت هست. در این سوال هم باید ببنیم که منظور طراح و فرض هاش چی بوده که خدا می دونه چی بوده و سلیقه ای هست!!

این فرمول ها دقیق نیستن تقریبی هستن. شما هم خیلی خودت را درگیر اینکه جواب یکی بشه نکن. گفتم که بستگی به فرض سوال داره که ممکن هست چیزی دیگه در ذهن طراح سوال بوده باشه.

دیگه نظر خاصی ندارم.

نظر شما در مورد سوال 26 چیه که برنامه اش را نوشتم گزینه 3 می شود یعنی مقدارش 4 میشه!

اقای مهندس من یک کامنت نوشتم برای یکی از دوستان

شما سوال 28 پارسال دیدین؟ برای ان هم برنامش بنویسید ببینید چی جواب میده؟
میدونید پارسال شده بود 3 یعنی گزینه 2 هم کلید اولیه و هم کلید نهایی رو همین گزینه رو تایید کرده بود.

وقتی میگن فرمول مستقیم و غیر مستقیم. یعنی از فرمول مستقیم به فرمول غیر مستقیم رسیدن. با توجه به تعاریفی که بیان میشود.

به هر حال من برای این سوال اعتراض میکنم و اگه تونستم به نت دسترسی پیدا کنم اعتراضم مینویسم. همین منطق رو میگم.
(چون سربازم و نت خیلی محدود میتونم دسترسی پیدا کنمWink)

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - sahar_rostami2 - 24-خرداد-1393

(24-خرداد-1393، 01:56 عصر)fskh نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(24-خرداد-1393، 01:50 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*اقای مهندس منم میگم به احتمال زیاد گزینه 3 گزینه کلید باشه.

ببنید این فرمول ها در درس مدیریت اطلاعات بهداشتی مثل رشته ریاضی نیست که از هر فرمول بری به یک جواب برسی. بلکه تقریبی هستن. و فرض ها انها متفاوت هست. در این سوال هم باید ببنیم که منظور طراح و فرض هاش چی بوده که خدا می دونه چی بوده و سلیقه ای هست!!

این فرمول ها دقیق نیستن تقریبی هستن. شما هم خیلی خودت را درگیر اینکه جواب یکی بشه نکن. گفتم که بستگی به فرض سوال داره که ممکن هست چیزی دیگه در ذهن طراح سوال بوده باشه.

دیگه نظر خاصی ندارم.

نظر شما در مورد سوال 26 چیه که برنامه اش را نوشتم گزینه 3 می شود یعنی مقدارش 4 میشه!

مگه 26 جوابش غیر از 4 میشه؟!

(24-خرداد-1393، 02:04 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*اقای مهندس من یک کامنت نوشتم برای یکی از دوستان

شما سوال 28 پارسال دیدین؟ برای ان هم برنامش بنویسید ببینید چی جواب میده؟
میدونید پارسال شده بود 3 یعنی گزینه 2 هم کلید اولیه و هم کلید نهایی رو همین گزینه رو تایید کرده بود.

وقتی میگن فرمول مستقیم و غیر مستقیم. یعنی از فرمول مستقیم به فرمول غیر مستقیم رسیدن. با توجه به تعاریفی که بیان میشود.

به هر حال من برای این سوال اعتراض میکنم و اگه تونستم به نت دسترسی پیدا کنم اعتراضم مینویسم. همین منطق رو میگم.
(چون سربازم و نت خیلی محدود میتونم دسترسی پیدا کنمWink)

من کاری به پارسال ندارم. پارسال اگر این سوال اومده پس اشتباه کلید دادن!!!

امسال اعتراض می زنیم درستش می کنیم.

اقای مهندس میشه شما هم تمام گزینه های که برای برنامه نویسی و مدیریت توی پاسخنامه زدین رو اینجا بگذارید؟
اینطور که من از کامنت های شما فهمیدم. شما نزدیک به 80 درصد سوالات رو زدین.
اگه لطف کنید این کار کنید ممنون میشم.
واقعا تا حالا ندیده بودم کنکور رشته ای اینقدر سوالاتش اشتباه باشه.
خداییش خیلی سوالات اشتباه زیاد داره.
بخدا سازمان سنجش خودمون خیلی دقیق هستش.

(24-خرداد-1393، 02:16 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*اقای مهندس میشه شما هم تمام گزینه های که برای برنامه نویسی و مدیریت توی پاسخنامه زدین رو اینجا بگذارید؟
اینطور که من از کامنت های شما فهمیدم. شما نزدیک به 80 درصد سوالات رو زدین.
اگه لطف کنید این کار کنید ممنون میشم.
واقعا تا حالا ندیده بودم کنکور رشته ای اینقدر سوالاتش اشتباه باشه.
خداییش خیلی سوالات اشتباه زیاد داره.
بخدا سازمان سنجش خودمون خیلی دقیق هستش.

اقای مهندس مهدوی من کنکور وزارت علوم امتحان دادم.رتبه ام بد نشده روزانه ارشد مهندسی نرم افزار قبول میشم. این امتحانم همینطور دادم. تازه از کنکور وزارت علوم تا این امتحان اصلا هم دوره نکردم هیچی. شاید باور نکنین. ولی اینقدر این امتحان سوالتش آسون و خنده بود مخصوصا در درس ساختمان داده که من 41 سوال ساختمان را زدم و 26 سوال ریاضی که چند تایی از این سوال هایی زدم غلط هست در کل خیلی آسون بودن! و مدیریتم که اصلا خیلی کم در حد خلاصه های مدیریت این سایت را خوندم. کلا به قول دوستام اومدم کیک و ابمیوه و اب معدنی بخورم برم.Big GrinBig Grinچون تو امتحان وزارت علوم کیک ابمیوه و اب معدنی نمیدن!Big Grin به احتمال زیادم انتخاب رشته نمی کنم اگر حتی ربتم خوب بشه. چون من دوست دارم در گرایش خودم ادامه تحصیل بدم. اما چون به برنامه نویسی و ساختمان علاقه دارم اینجا خواستم با بچه ها همفکری کنیم کی چی جواب داده.

کلا این دو روز سرم خلوت بود. از فردا که دیگه وقت همینم ندارم. ان شاالله شما و بچه ها که زحمت کشیدن. موفق باشین. و خیلی هم اقای مهدوی خودت را اذیت این جواب ها نکن برادر بزار کلید هفته دیگه میاد خیالت راحت میشه.

دوستان موفق باشین. ما بریم دنبال کار و زندگیمون. RoseRoseRoseRose

اکی اقای مهندس.

منم وزارت علوم امتحان دادم و انتخاب رشته کردم. به احتمال زیادم منم انتخاب رشته نکنم. . من به این دلیل شرکت کردم که انگیزه برای درس خوندن داشته باشم و از کتاب فاصله نگیرم. بزار خود بچه های علوم پزشکی این رشته رو برن.
منم اصلا این رشته رو نخوندم و همین یک هفته مدیریتش نگاه کردم چون توی سربازی وقتش رو نداشتم..

بقیه درس ها رو که چهار پنج سال پیش خونده بودم. بر همون اساس زدم.
منم ذیگه باید اماده بشم برم جنوب کشور.
دوستان هرکی هر چه قدر تلاش کرده به هر میزان، انشالله موفق و موید باشه.
ولی به اقا پسرها از من بهشون نصیحت اول سربازیشون برن بعد ادامه تحصیل بدن.
بخدا ارشد چیزی نداره که اینقدر حرصش میخوریم.
من پشیمونم که دو سال پیش نرفتم خدمت و رفتم ارشد گرفتم.