انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران
نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران (http://www.himt.ir)
+-- انجمن: کنکور کارشناسی ارشد (http://www.himt.ir/forum-28.html)
+--- انجمن: کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی (http://www.himt.ir/forum-31.html)
+--- موضوع: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 (/thread-3073.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهرنوش23 - 24-خرداد-1393

یه سوال : وقتی یه سوال حذف میشه امتیاز اون سوال چطوری چخش میشه؟ الان اگه 2 تا از برنامه نویسی حذف بشه چطوری باید درصد و امتیازو حساب کنیم؟

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 24-خرداد-1393

سلام اگر سوال حذف بشه روش درصد گیری به صورت قبل می باشد با این تفاوت که تعداد سوالات کاهش می یابد.
با حذف سوال چند اتفاق می افته.
1- کسی که این سوال رو گزینه ای زده که با گزینه ای توی کلید اولیه که اعلام خواهد شد یکی باشه ، قطعا به ضررش خواهد بود چون یکی از تست هایی که زده درست بوده حذف میشه و تعداد تست های درستش یکی کمتر میشه و درصد پایین تر میاد.

2- کسی که این تست رو زده و با گزینه کلید یکی نیست. چون این سوال اشتباه زده بوده. با حذفش یکی از سوالات اشتباهش حذف میشه و نسبت تعداد سوالات درست به غلطش بیشتر میشه و از طرفی با کم شدن تعداد سوالات این گروه بیشترین سود رو میبرند و درصدشون بالا تر میره. به همین خاطر هست که کسانی که این تست ها رو اشتباه زده باشند خیلی پیگیر هستند که سوال حذف بشه چون واقعا خیلی براشون سود داره. (به کامنت های بچه ها نگاه کنید متوجه میشید)

3- کسانی که این تست رو نزدن. با حذف این سوال تعداد تست های درست و غلط این گروه تغییری نمیکند ولی چون تعداد تست ها کاهش پیدا میکنند پس مخرج کسر درصد گیری کم میشه بنابراین صورت کسر زیادتر میشه و درصدشون بالاتر میره. پس این افراد هم سود میکنند ولی نه به اندازه گروه دوم.

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهرنوش23 - 24-خرداد-1393

مطمئنید؟ یعنی ممکن نیست امتیازش پخش بشه بین باقی سوالا؟

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 24-خرداد-1393

خیر. با حذف سوال امتیاز پخش نمی شود. شما فکر کنید 45 سوال بوده با حذف یک سوال، تعداد کل سوالات 44 میشه. حالا درصد گیری کنید.

به کامنت بالا که گذاشتم توجه کنید. متوجه میشید.

سوال 76 گزینه 3 صحیح هستش

دوستان برید کتاب داده پردازی بهداشتی تالیف دکتر حمید مقدسی صفحه 96 پاراگراف دومش یک مثال عددی زده که همین سوال می باشد فقط عدد تعداد ترخیص ها متفاوت می باشد.

دوستان یک بیمارستان N تخت خوابی ، تعداد تخت های ثابتش مگه N تا نیست؟ اگه این باشه پس نمی تونه تعداد تخت فعال N باشه هرچند در متن سوال و فرمول میانگین تعداد تخت های فعال گفته پس نمی تونه تخت ثابت و فعال یکی باشه.

برای اینکه متوجه بشید تخت فعال کمتر از تخت ثابت هستش
به کتاب داده پردازی بهداشتی تالیف دکتر حمید مقدسی صفحه 92 پاراگراف دومش آخر خط نوشته :: تعداد تخت فعال کمتر از تخت ثابت یا مصوب بیمارستان خواهد بود::

میشه نظرتون رو در این مورد بگید؟
با تشکر

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - sahar_rostami2 - 24-خرداد-1393

(24-خرداد-1393، 10:11 صبح)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سوال 76

میزان چرخه اشغال تخت= تعداد ترخیص ها ( از جمله مرگ ها) در طی یک دوره معین تقسیم بر میانگین تخت فعال در خلال همان دوره

اطلاعات صورت سوال:
بیمارستان 200 تخت خوابی: ( حال این 200 تخت خوابی به عنوان تخت ثابت بیمارستان می باشد که طبق تعریف تخت ثابت داریم: به تخت یا تخت های تصویب شده بیمارستان گفته می شود و تخت فعال تختی است که بتوان بیمار را بر انها بستری نمود. در ادامه هان صفحه که این تخت ها رو معرفی کرده میگه همیشه تخت فعال کمتر از تخت ثابت هست پس تعداد تخت فعال نمیتونه 200 تا باشه)
تعداد ترخیص شدگان در یک دوره معین : 6000 تا می باشد
اگر طراح فرض کرده باشه که تخت فعال = تخت ثابت هست که گزینه 3 صحیح می باشد ولی طبق تعریف کتاب این اشتباه هست.

فرمول غیر مستقیم برای محاسبه میزان چزخه اشغال تخت به صورت زیر است

میزان چرخه اشغال تخت = (میانگین مدت اقامت * 100) / (درصد اشغال تخت * تعداد روز های یک دوره معین )

در صورت سوال 76 اطلاعاتی که داده به صورت زیر است:
درصد اشغال تخت= 80%
میانگین مدت اقامت بیماران = 9 روز

در گزینه یک عدد 9 در صورت کسر می باشد یعنی میانگین مدت اقامت بیماران در صورت کسر امده است ولی طبق فرمول غیر مستقیم باید این عدد در مخرج باشد. پس اشتباه می باشد.
گزینه دو هم عدد 100 در صورت می باشد که باید در مخرج می بود که باز هم اشتباه هستش.

پس باید نتیجه بگیریم که یا طراح همان فرض اولیه را در نظر گرفته و جواب 3 می شود ( که این فرض اشتباه هستش) یا اینکه سوال باید به عنوان سوال اشتباه در نظر بگیریم.

خواهشا دوستان با منطق و دلیل حرف بزنند و الکی صحبت نکنند . تا قابل استناد و پیگیری باشد. از جملاتی که من فکر میکنم، گزینه 1 میشه بدون دلیل و ... بیان نکنند

اولا شما چرا تا بهتون میگن گزینه تون اشتباس عصبانی میشین؟ بعدشم دلیلتونم اشتباس..برید صفحه 164 بانک سوالات فرمول کامل رو با یه مثال مشابه اونجا نوشته و فقط اعداد عوض شده..برید و ببینید که فرمولی رو که از خلاصه ی موجود توی سایت حفظ کردین اشتباس...در ضمن من کی گفتم فکر میکنم گزینه 1 میشه اونم بی دلیل؟؟؟؟نظر بالاتر منو بخونین متوجه میشین که من حرف اون دوستمونو تایید کردم گزینه 3درسته وگفتم گزینه 1 رو برای این زدم که به فرمول نزدیکتر بود وگرنه گزینه دو که اصلا صحبتش نیس یعنی اینجور غلطه...بعضیا انگار نیومدن اینجا برای پیدا کردنه جوابه صحیح..اومدن به هر قیمتی شده جوابه خودشونو درست نشون بدن.. :| توی دلیلشونم برای درستی یه گزینه نوشتن اینکه واضحه!!! در حالی که اصلا جوابشون طبق کتاب اشتباس!

خانم رستمی
من کی عصبی شدم؟
از کامنت من با توضیحی که دادم نگاه کنید. همین کامنتی که خودتون جواب دادین و کامنت بالا ترش رو نگاه کنید من با دلیل صحبت کردم. اما وقتی الان کامنت شما رو خوندم میبینم با عصبانیت هست و توهین.
منکه نگفتم من حتما درست میگم نظرات متفاوته و تا کلید نیاد هیچی معلوم نیست.
اما در مورد این سوال من از کتاب خوندم نه به قول شما جزوه حفظی!!!!!!!!!!
حتی من گفتم به کدوم صفحه کدوم پاراگراف مراجعه کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!منظورم اینه که اینطور با دلیل بگید نه مثل شما که فکر میکنید نزدیکه!!!!!!!
به هرحال من این سوال اشتباه زدم.
یعنی برداشت من این بود که تخت فعال کمتر از تخت ثابته (رجوع کنیده کتاب داده پردازی بهداشتی تالیف دکتر حمید مقدسی صفحه 92 پاراگراف دومش آخر خط نوشته :: تعداد تخت فعال کمتر از تخت ثابت یا مصوب بیمارستان خواهد بودSmile
بعد هم وقتی میگن میانگین یعنی در یک بازه ای تغییرات محسوسی داره و همیشه تخت فعال که با تخت ثابت یکی نیست چون اگر اینطور بود که چه لزومی داره دو تا تعریف از تخت ثابت و فعال داشته باشیم.

به هرحال من فکر کنم تناقضی مشهودی در کتاب هست. برید صفحات 92 و 96 حمید مقدسی بخونید.
در ضمن من هیچ وقت توهین نکردم که شما توهین کردین!!!!!!!!!!!!

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - sahar_rostami2 - 24-خرداد-1393

(24-خرداد-1393، 12:56 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*خانم رستمی
من کی عصبی شدم؟
از کامنت من با توضیحی که دادم نگاه کنید. همین کامنتی که خودتون جواب دادین و کامنت بالا ترش رو نگاه کنید من با دلیل صحبت کردم. اما وقتی الان کامنت شما رو خوندم میبینم با عصبانیت هست و توهین.
منکه نگفتم من حتما درست میگم نظرات متفاوته و تا کلید نیاد هیچی معلوم نیست.
اما در مورد این سوال من از کتاب خوندم نه به قول شما جزوه حفظی!!!!!!!!!!
حتی من گفتم به کدوم صفحه کدوم پاراگراف مراجعه کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!منظورم اینه که اینطور با دلیل بگید نه مثل شما که فکر میکنید نزدیکه!!!!!!!
به هرحال من این سوال اشتباه زدم.
یعنی برداشت من این بود که تخت فعال کمتر از تخت ثابته (رجوع کنیده کتاب داده پردازی بهداشتی تالیف دکتر حمید مقدسی صفحه 92 پاراگراف دومش آخر خط نوشته :: تعداد تخت فعال کمتر از تخت ثابت یا مصوب بیمارستان خواهد بودSmile
بعد هم وقتی میگن میانگین یعنی در یک بازه ای تغییرات محسوسی داره و همیشه تخت فعال که با تخت ثابت یکی نیست چون اگر اینطور بود که چه لزومی داره دو تا تعریف از تخت ثابت و فعال داشته باشیم.

به هرحال من فکر کنم تناقضی مشهودی در کتاب هست. برید صفحات 92 و 96 حمید مقدسی بخونید.
در ضمن من هیچ وقت توهین نکردم که شما توهین کردین!!!!!!!!!!!!

توهین من چی بوده؟شما خودتون دلیلتون واضح بودنه !! بعد از بقیه کتاب و شماره صفحه میخواید!! این معنیش چیه؟!! من ترجیح میدم تا اومدن کلید اولیه صبر کنم ! این بحثها بی فایده س..موفق باشید!

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - galiver - 24-خرداد-1393

با هم دوست باشین بابا!Big Grin دعوا نکنید! Rose

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - fskh - 24-خرداد-1393

سوال 26 که من برنامه اش را نوشتم شد مقدارش 4 !

*شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*