انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران
نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی ایران (http://www.himt.ir)
+-- انجمن: کنکور کارشناسی ارشد (http://www.himt.ir/forum-28.html)
+--- انجمن: کنکور کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی (http://www.himt.ir/forum-31.html)
+--- موضوع: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 (/thread-3073.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - fskh - 23-خرداد-1393

سوال 19 گزینه 4 جواب درست هست برنامه اش را نوشتم که من اشتباه زدم گزینه 2Sad
سوال 17 هم میشه گزینه 1

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - sahar_rostami2 - 23-خرداد-1393

(10-خرداد-1392، 03:10 عصر)farzad67 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-خرداد-1392، 03:09 عصر)omi نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-خرداد-1392، 03:03 عصر)farzad67 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-خرداد-1392، 03:02 عصر)Roya-A نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(10-خرداد-1392، 02:38 عصر)omi نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*اولين سوال اشتباه

همين جا اعلام ميدارم جواب سوال 29 كه همانا (منفي 4) ميشود در گزينه ها موجود نبود (با كامپايلر امتحان كردم) . 2 3 دقيقه وقتمو گرفت ، آخرشم نزدم .

بله. منم همينطور! اتفاقاً سر جلسه گوشه سئوال نوشتم اشتباهه كه بعد اعتراض بزنم.

آره اشتباه بود.

ولی سوال یک اشتباه نبود. چرا دوستان می گویند اشتباه بود!!!!!

اگه سوال 1 اشتباه بشه و حذف بشه ، خيلي خوب ميشه آخه من نزدم Rolleyes

ای بابا. چرا اشتباه بود. اصلا اشتباه نبود. جواب میشد 6nlogn+1 Icon_eek

ببخشید ! من تاپیکو اشتباه اومدم؟!!! دفترچه سوال جلومه! سوال یک اصلا مرتبه زمانی نخواسته! تاپیک انفورماتیک نیس مگه؟!! Big Grin سوال یک میشه گزینه ب و سوالش توی کتاب سی مقسمی موجود میباشد!
ای بابا حواسو نگاه!!!! اومدم انفورماتیک 92 به جای 93 ! Big GrinBig GrinBig Grin

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - sahar_rostami2 - 23-خرداد-1393

(22-خرداد-1393، 10:49 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(22-خرداد-1393، 10:05 عصر)shiva_sheida نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*
(22-خرداد-1393، 09:51 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام به همه بچه های گروه انفورماتیک پزشکی
فکر کنم من با رشته های شما ارتباطی نداشته باشم
یعنی همتون لیسانستون علوم پزشکی بوده ولی من نه . وزارت علوم بودم ان هم رشته ریاضی
راستش بخواین من سرباز هستم و اصلا نرسیدم بخونم و الان هم امدم مرخصی که امتحان بدم. فقط توی این هفته درس مدیریت اطلاعات بهداشتی خوندم.
و اما در مورد کنکور انفور ماتیک پزشکی امروز
من ریاضی هاشو همش رو زدم و خیلی هم ساده بود؛ امار هم 6 تا نزدم بقیش رو زدم و مطمئن
ساختمان داده با برنامه نویسی هم نسبت به پارسال خیلی ساده بود و من تونستم بیشتر سوالاتش رو بزنم
اما در مورد مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی:
من این درس رو فقط همین هفته خوندم ولی خیلی سریع که همش سه تا کتاب رو خوندم و خوشبختانه تونستم 21 سوالش بزنم که توی دو یا سه تاش رو مطمئن نبودم.
اصابم از این درس بهم خورد مخصوصا که طراح به EHR گیر داده بود و ول کن نبود و من این رو هم نمی دونستم چیه
در مورد زبان تونستم 8 تا بزنم. نمی دونم این 8 تا کافیه یا نه.

دوستان نظرتون چیه در مورد من؟
سلام
میشه لطفا سوالهایی که از مدیریت زدید و مطمین هستید درسته رو بگید؟
سلام دوستان
خواهشا جواب هایی که میزارید با دلیل باشه
من میخوام الان همه سوالات رو با دلیل بگذارم
اول از درس مدیریت انتخاب میکنم (بنابه درخواست یکی از بچه ها ) من انهایی که خیلی مطمئنم رو میگذارم
از آخر به اول
90 گزینه 1 (دلیل : فرمول نگاه شود ، فقط در مخرج کسر این فرمول در گزینه ها هست)
89 گزینه 2 (به فرمول نگاه کنید)
86 گزینه 1 (ایندکس پزشکان از لحاظ اماری، اطلاع رسانی، کمی)(که در اینجا دو گزینه 1 و 2 می توانند درست باشند ولی چون کاربرد اصلی را گفتن گزینه یک می شود)
85 گزینه 4 (مراجعه شود به قسمت پایانی کتابی که در مورد عمر پرونده پزشکی صحبت کردن)
84 گزینه 1 (مراجعه شود به سوال 55 ارشد سال 92)
83 گزینه 4 (ویژگی های ذاتی داده ها)
82 گزینه 1 (از متن سوال می شود فهمید که دنبال پیدا کردن ارتباط و مربوط بودن هستش)
79 گزینه 1 (مرگ 48 ساعت اولیه جز مرگ سازمانی نمی باشد پس باید از صورت و مخرج دو واحد کم کرد و ضرب در 100)
78 گزینه 4 ( با توجه به تعریف)
77 گزینه 1 (به تعریف ترمینال دیجیت توجه شود )
76 گزینه 2 (به فرمول چرخه اشغال تخت مراحعه شود)
66 گزینه 4 ( ابزار های برای انالیز سیستم)
65 گزینه 2 ( ویزگی انبار داده را نگاه کنید)
63 گزینه 1 ( مراجعه شود به کتابی که در مورد درخت تصمیم توضیح میدهد)
58 گزینه 2 ( واضحه)
56 گزینه 4 (من این سوال باتوجه به سوال های چند سال قبل زدم)
-------------------------------------------------------------------------------------------
اما سوالاتی رو که با قطعیت کمتری زدم ( سه تا شو نزدیک به 98 درصد مطمئنم)
46 گزینه 1
71 گزینه 4
75 گزینه 4
80 گزینه 1
87 گزینه 1

82 میشه ب..چون سوال تکراری بود..رجوع شود به بانک سوالات انفورماتیک!
سوال 58 هم میشه الف! من توی کتاب قاضی سعیدی فکر کنم همچین چیزی رو خوندم که کاربران اولیه شرکتهای بیمه هستن...سوال 76 هم طبق فرمول میشه 1 ! چجوری میگید ب؟!!!

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - shiva_sheida - 23-خرداد-1393

در مورد سوال 76 که دو تا فرمول وجود داره:
1)تعداد ترخیص ها(از جمله مرگ)در یک دوره تقسیم بر میانگین تخت فعال در همان دوره
2)درصد اشغال تخت تقسیم بر میانگین مدت اقامت ضربدر تعداد روزهای یک دوره تقسیم بر 100

طبق مسئله:
تخت فعال=200
کل ترخیص شدها=6000
میانگین مدت اقامت=9
درصد اشغال تخت=80

طبق فرمول اول میشه : 80 تقسیم بر 9 * 365 تقسیم بر 100
طبق فرمول دوم میشه: 6000 تقسیم بر 200

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 23-خرداد-1393

سلام
پاسخ سوال 76 طبق فرمول محاسبه میکنیم

فمول غیر مستقیم برای محاسبه میزان چزخه اشغال تخت به صورت زیر است

میزان چرخه اشغال تخت = (میانگین مدت اقامت * 100) / (درصد اشغال تخت * تعداد روز های یک دوره معین )

در صورت سوال 76 اطلاعاتی که داده به صورت زیر است:
درصد اشغال تخت= 80%
میانگین مدت اقامت بیماران = 9 روز

من با توجه به این دو تا اطلاعات و فرمولی که بیان کردم گزینه دو رو زدم. حال دوستان میگن گزینه یک میشه !!!!!!!!
من نمی دونم گزینه یک چطور بدست می اید. اگر دوستان راه حلش بلد هستند بگویند که چطور به گزینه یک رسیدن

فرمول رو اشتباه مینویسید خب! تعداد روزها تقسیم بر 100 درسته..نه 100 تقسیم بر تعداد روز!
(23-خرداد-1393، 05:14 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام

میزان چرخه اشغال تخت = (میانگین مدت اقامت * 100) / (درصد اشغال تخت * تعداد روز های یک دوره معین )

درصد اشغال تخت= 80%

من با توجه به این دو تا اطلاعات و فرمولی که بیان کردم گزینه دو رو زدم. حال دوستان میگن گزینه یک میشه !!!!!!!!
من نمی دونم گزینه یک چطور بدست می اید. اگر دوستان راه حلش بلد هستند بگویند که چطور به گزینه یک رسیدن

طبق همین فرمول شما هم جایگذاری کنیم میشه (9 * 100) / (80* 365) این کجاش گزینه ب ؟! Confused
(23-خرداد-1393، 05:01 عصر)shiva_sheida نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*در مورد سوال 76 که دو تا فرمول وجود داره:
2)درصد اشغال تخت تقسیم بر میانگین مدت اقامت ضربدر تعداد روزهای یک دوره تقسیم بر 100

طبق مسئله:
تخت فعال=200
کل ترخیص شدها=6000
میانگین مدت اقامت=9
درصد اشغال تخت=80

درسته من با شما موافقم...منم چون گزینه یک به فرمول اول نزدیکتر بود زدم! اما به احتمال زیاد گزینه 3 درسته..سر جلسه یادم بودا ولی بازم زدم 1 Sad

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - farzalivand - 23-خرداد-1393

سوال 76 گزینه ج درسته با فرمول مستقیم بدست میاد
6000/200

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 24-خرداد-1393

سوال 76

میزان چرخه اشغال تخت= تعداد ترخیص ها ( از جمله مرگ ها) در طی یک دوره معین تقسیم بر میانگین تخت فعال در خلال همان دوره

اطلاعات صورت سوال:
بیمارستان 200 تخت خوابی: ( حال این 200 تخت خوابی به عنوان تخت ثابت بیمارستان می باشد که طبق تعریف تخت ثابت داریم: به تخت یا تخت های تصویب شده بیمارستان گفته می شود و تخت فعال تختی است که بتوان بیمار را بر انها بستری نمود. در ادامه هان صفحه که این تخت ها رو معرفی کرده میگه همیشه تخت فعال کمتر از تخت ثابت هست پس تعداد تخت فعال نمیتونه 200 تا باشه)
تعداد ترخیص شدگان در یک دوره معین : 6000 تا می باشد
اگر طراح فرض کرده باشه که تخت فعال = تخت ثابت هست که گزینه 3 صحیح می باشد ولی طبق تعریف کتاب این اشتباه هست.

فرمول غیر مستقیم برای محاسبه میزان چزخه اشغال تخت به صورت زیر است

درصد اشغال تخت= 80%

در گزینه یک عدد 9 در صورت کسر می باشد یعنی میانگین مدت اقامت بیماران در صورت کسر امده است ولی طبق فرمول غیر مستقیم باید این عدد در مخرج باشد. پس اشتباه می باشد.
گزینه دو هم عدد 100 در صورت می باشد که باید در مخرج می بود که باز هم اشتباه هستش.

پس باید نتیجه بگیریم که یا طراح همان فرض اولیه را در نظر گرفته و جواب 3 می شود ( که این فرض اشتباه هستش) یا اینکه سوال باید به عنوان سوال اشتباه در نظر بگیریم.

خواهشا دوستان با منطق و دلیل حرف بزنند و الکی صحبت نکنند . تا قابل استناد و پیگیری باشد. از جملاتی که من فکر میکنم، گزینه 1 میشه بدون دلیل و ... بیان نکنند

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - bayan - 24-خرداد-1393

(23-خرداد-1393، 05:29 عصر)sahar_rostami2 نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*فرمول رو اشتباه مینویسید خب! تعداد روزها تقسیم بر 100 درسته..نه 100 تقسیم بر تعداد روز!
(23-خرداد-1393، 05:14 عصر)مهندس مهدوی نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*سلام

درصد اشغال تخت= 80%

طبق همین فرمول شما هم جایگذاری کنیم میشه (9 * 100) / (80* 365) این کجاش گزینه ب ؟! Confused
(23-خرداد-1393، 05:01 عصر)shiva_sheida نوشته: *شما قادر به دیدن لینک ها نیستید ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید*در مورد سوال 76 که دو تا فرمول وجود داره:

طبق مسئله:
تخت فعال=200
کل ترخیص شدها=6000
میانگین مدت اقامت=9
درصد اشغال تخت=80

درسته من با شما موافقم...منم چون گزینه یک به فرمول اول نزدیکتر بود زدم! اما به احتمال زیاد گزینه 3 درسته..سر جلسه یادم بودا ولی بازم زدم 1 Sad

اگه از فرمول اول برید باید تخت روز فعال کل رو حساب کنید

RE: نظرات شرکت کنندگان کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی در کنکور 92 - مهندس مهدوی - 24-خرداد-1393

سوال 76 گزینه 3 صحیح هستش

دوستان برید کتاب داده پردازی بهداشتی تالیف دکتر حمید مقدسی صفحه 96 پاراگراف دومش یک مثال عددی زده که همین سوال می باشد فقط عدد تعداد ترخیص ها متفاوت می باشد.

دوستان یک بیمارستان N تخت خوابی ، تعداد تخت های ثابتش مگه N تا نیست؟ اگه این باشه پس نمی تونه تعداد تخت فعال N باشه هرچند در متن سوال و فرمول میانگین تعداد تخت های فعال گفته پس نمی تونه تخت ثابت و فعال یکی باشه.

برای اینکه متوجه بشید تخت فعال کمتر از تخت ثابت هستش
به کتاب داده پردازی بهداشتی تالیف دکتر حمید مقدسی صفحه 92 پاراگراف دومش آخر خط نوشته :: تعداد تخت فعال کمتر از تخت ثابت یا مصوب بیمارستان خواهد بود::

میشه نظرتون رو در این مورد بگید؟
با تشکر